Minimálně patnáct milionů korun by Klimkovice potřebovaly na rekonstrukci koupaliště, které už je několik let zavřené a chátrá. Radnice nabízela areál do pronájmu či k případnému prodeji, zájemci o něj se ale nenašli. Na včerejším Dni s Deníkem neměl starosta Klimkovic Pavel Malík pro občany, kteří by obnovení provozu koupaliště uvítali, potěšující zprávu. „Peníze teď potřebujeme na jiné prioritnější akce,“ zdůraznil Malík.

Klimkovice musejí investovat hlavně do rekonstrukce kanalizace, aby vyhověla požadavkům Evropské unie. A to přijde na čtvrt milionu korun. Do roku 2010 musí být vše hotovo. „Kvůli rekonstruci kanalizace se bude muset město na několik let zadlužit, opravovat koupaliště si proto v současné době nemůžeme dovolit,“ vysvětlil starosta Klimkovic Pavel Malík.

Druhým aktuálním tématem, o kterém se mluvilo na Dni s Deníkem, byla obnova náměstí. „Samotnému mi vadí, že se rekonstrukce táhne už tak dlouho, ale do konce června by snad měly stavební práce skončit,“ slíbil starosta. Dodal, že na náměstí bude umístěno mimo jiné třicet sedaček a informační panely. „Do jeho středu bude přestěhována socha svatého Šebestiana, která nyní stojí před kostelem svaté Kateřiny,“ řekl Malík.
Lidé, kteří přišli na Den s Deníkem, se velmi dobře bavili při vystoupení mažoretek.

„Líbilo se mi, že tu byly soutěže pro děti, malovali jsme i sluníčka. Mému pětiletému synovi se zase nejvíce líbilo vystoupení mažoretek,“ podotkla jedna z návštěvnic Dne s Deníkem Jaroslava Plaskurová.