Když před několika měsíci přednesl Jan Šebesta z firmy Berndorf Bäderbau na zasedání fulneckých zastupitelů možnosti, jak vystavět ve Fulneku nové koupaliště, většina zastupitelů neskrývala optimismus. Šebesta uvedl, že by po městu chtěli pouze pozemek a oni už by postavili koupaliště včetně nějakých atrakcí a s velkým lákadlem, kterým by měla být umělá ledová plocha. „Areál by se tak dal využívat po celý rok,“ vysvětlil záměr Šebesta.

Jak dále tehdy Šebesta uvedl, společnost by provozovala koupaliště patnáct let, přičemž město by se podílelo pouze na úhradě nákladů. „Koupaliště by bylo oplocené, napojené na nějakou bezpečnostní službu nebo policii, a oplocení nabízíme městu, aby jej využilo jako reklamní plochu. Mohlo by si tak pomoci ke snížení těch svých nákladů na provoz,“ dodal Šebesta. Na zastupitelstvu a vedení města tak bylo pouze rozhodnutí, do jaké varianty koupaliště jít a kde jej postavit. Zda v kempu v místě stávajícího, momentálně nefunkčního, bazénu nebo nad sportovním areálem.

Vše je trochu jinak

Na nedávném zasedání fulneckých zastupitelů již ale optimismus poněkud ochladl. Zástupci firmy již předvedli konkrétní projekt s konkrétními čísly. Z nich vyplynulo, že roční podíl města na úhradě nákladů by byl kolem tří a půl milionu korun. „Když jsem odcházela ze zasedání zastupitelstva zhruba před tři čtvrtě rokem, byla jsem v euforii z toho, co tady zaznělo. Bylo řečeno, že město se bude podílet pouze úhradou rozdílu mezi ztrátou a ziskem provozních nákladů. Teď už se hovoří o třech, čtyřech milionech ročně. Mi to připadalo, že ta ztráta je milion korun, což by ještě bylo v pohodě, ale toto mi připadá moc. Vycházím z toho, co nám bylo řečeno předtím,“ uvedla zastupitelka Jana Mocová.

Zástupce společnosti Berndorf Bäderbau chtěl vysvětlovat a vypočítávat náklady, načež jej ale přerušil starosta Fulneku Jiří Dener. „Nemáme tolik času. Já vám to řeknu asi takto. Každá částka, přesahující jeden milion, je pro nás strašně moc. Taková zřejmě bude odezva zastupitelstva. Když jsme dělali první nástřel, skutečně to vypadalo trochu jinak. Dnes, po zpracování, je to třikrát tolik nákladů, než jsme počítali. V této variantě město musí počítat zhruba se třemi a půl miliony korun ročně. To je částka, o které zastupitelstvo musí rozhodnout,“ řekl starosta Dener.

Šebesta uvedl, že to, o čem minule hovořil, byl rozdíl mezi náklady a zisky. „Ale nebyl to propočet celého provozu,“ upozornil. Na to opět reagoval starosta Fulneku stejně, jako chvíli předtím. „Myslím si, že do milionu bychom ještě byli ochotni jít, ale více ne,“ zopakoval Dener, jehož názor podpořil také fulnecký místostarosta Jaroslav Štekbauer. „Dávat tři a půl milionu korun za čtyři měsíce provozu – to bychom byli sakra velcí frajeři. Spíše bude možná lepší najít firmu na opravu stávajícího bazénu v kempu. A myslím si, že třiapůlmilonovou sumu, co bychom třeba dávali po dva roky, bude rozumnější vrazit do technologie bazénu, opravit bazén, který nám, mimochodem, neteče. A nedělat nějaké atrakce. Zkrátka opravit bazén, aby se měly kde koupat děcka. Určitě by to bylo mnohem levnější, než se patnáct let potýkat se třemi a půl miliony,“ uzavřel Štekbauer. Definitivní rozhodnutí v otázce koupaliště ve Fulneku tak zatím nepadlo.