Areál koupaliště v místní části Jerlochovice, který už dlouho bledne ve vzpomínkách fulnečanů, se stal nepěknou bradavicí na jinak udržované tváři města. Ještě před deseti lety kypělo koupaliště životem. Návštěvníci z celého okolí přijížděli za čistou vodou, nádherným prostředím a relaxací. Dnes se na vydlážděných plochách vyhřívají ještěrky a pod chatkami se před horkem ukrývají ježci.

Nejprve uzavřela Hygiena horní část areálu, bazén s přilehlým prostorem a budovou občerstvení. „Je jasné, že když je horko, lidé se chtějí hlavně zchladit ve vodě. Poté, co jsme bazén uzavřeli, přestali chodit,“ komentoval dění místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer.

Jako záchytný bod se tak jevila dolní část objektu, kemp s chatkami a restaurací. Ten pak ale upadal v nezájem stejně rychle, jako si obyvatelé začali nacházet jiné možnosti relaxačního vybytí. V Odrách otevřeli nové koupaliště, Nový Jičín nemeškal a také začal s výstavbou venkovního bazénu. „Jerlochovický kemp po čase přestal vyhovovat novým nárokům doby. Nyní je uzavřen a zpřístupňujeme ho pouze na vybrané akce,“ vysvětlil Štekbauer.

Řešení zastaralého objektu přišlo na přetřes minulý rok, kdy se sešli zastupitelé města a navrhovali možná východiska. „Myslím si, že ideální je udělat nějaký objekt, kde by se v létě koupalo a v zimě dalo bruslit,“ nastínil tenkrát Josef Dubec, starosta města. Avšak všechny, byť vzletné plány, ztroskotaly na něčem velmi přízemním a světském, na penězích.

Rekonstrukce objektu byla vyčíslena na necelých sedmdesát tisíc korun. „Dotační programy evropské unie nám poskytly podporu třiceti sedmi procent. To je pro město nedostačující, nejsme schopni pokrýt zbytek nákladů,“ uvedl místostarosta. Možnost spolufinancování rekonstrukce evropskou unií tedy zastupitelé zavrhli.

Další možnost představuje prodej pozemku a náležících objektů. „Vyhlásili jsme výběrové řízení s tím, že se rada města dohodla na ceně podle znaleckého posudku. Dělalo to nějakých devět milionů korun. Do termínu se přihlásil jen jeden člověk, ale potom, když si areál prohlížel, cena se mu zdála nepřiměřeně vysoká. Takže jsme to v prvním kole neprodali,“ informoval Štekbauer a dodal, že se na příštím zasedání zastupitelstva bude znovu projednávat cena, která by byla reálná pro kupujícího. Pokud i tato možnost selže, přistoupí zastupitelé k eventualitě pronájmu.

Štekbauer připustil, že i když se v prostorách kempu konají příležitostné akce, jako je například sjezd motorkářů, náklady spojené s údržbou a revizí objektu jsou mnohem vyšší, než výnosy. Obyvatelé Fulneku a přilehlých obcí si tak na vlastní koupaliště budou muset ještě nějaký čas počkat.