Paličkované andílky, zvonečky a další věci s vánoční tematikou představil Klub paličkování Fulnek. „Děláme to podruhé a docela to má úspěch,“ sdělila členka klubu Světlana Marková.

Soutěž O nejkrásnější perníkovou chaloupku se rovněž uskutečnila podruhé. „Mohli se jí zúčastnit děti i dospělí,“ uvedla Eva Kočí z Městského kulturního centra Fulnek, která ve čtvrtek 8. prosince v 17 hodin předala ceny nejlepším. „Dostanou je všichni, protože všichni byli skvělí,“ prozradila krátce před vyhlášením výsledků soutěže Kočí.

„Všichni jste byli moc šikovní, chaloupky se moc líbily a bylo to hodně těsné. Každý měl více než sto třicet hlasů, takže lidé opravdu hlasovali,“ dodala Kočí s tím, že lidé mohli hlasovat přímo na výstavě, přes internet nebo na facebooku. „Každý mohl dát jen jeden hlas,“ poznamenala.

Velkou radost z ceny měli klienti z terapeutického centra z polského Rybniku, s nimiž fulnecké kulturní centrum spolupracuje. Přivezli největší perníkovou chaloupku z vystavovaných. Byla slepena z mnoha drobných kousků perníku a stála v zahrádce plné perníkových stromků, které rovněž byly z drobných kousíčků. „Ten domeček dělala moje skupina. Trvalo to tři dny. Slepovali to cukrem. Košík, ve kterém to leží, dělala druhá skupina. Chtěli jsme, aby to vypadalo jako taková horská perníková chaloupka v zahradě,“ pousmála se Zofia Okoszalek, která je terapeutkou.

Pozvání, které dostali od Evy Kočí, prý v terapeutickém centru v Rybniku přivítali. „U nás nic takového není. Moc se nám taková výstava líbí, takže příští rok určitě přijedeme,“ slíbila paní Zofia a dodala, že poděkovat hlavně musí Henryku Cebulovi, jenž pracuje jako městský úředník a velmi je podporuje. „Přiveze nás, kam potřebujeme, zajistí, co potřebujeme. Moc nám pomáhá,“ pochválila Zofia Okoszalek muže, jenž stál v hloučku mladých lidí.

Henryk Cebula svou úlohu nijak nepřeceňoval. „Oni v tom centru mají různé zájmy, počítače, cukrářství, keramiku. Jsem rád, když jim v něčem mohu pomoci,“ řekl jen Henryk Cebula, jenž čtvrteční večer fungoval hlavně v roli šoféra.