Každý ročník Motýlku, od jehož konání si pořadatelé slibují integraci fyzicky i mentálně postižených do společnosti, má nějaké téma. Tím letošním se stale western a ti, kteří se na hlavní program, jež se odehraje v sobotu 9. listopadu, přijdou podívat, zaručeně nebudou litovat.

Účast na letošním ročníku akce přislíbilo zhruba 330 účinkujících různého věku i druhu postižení. „Přehlídka je pro ně nejen příležitostí předvést své dovednosti a navzájem se inspirovat, ale hlavně oblíbenou společenskou událostí," uvedla ředitelka kopřivnické Základní školy a Mateřské školy Motýlek Dagmar Jančálková.

Zatímco pátek bude patřit prostorovým zkouškám pro vystupující soubory, po kterých je přichystán kovbojský doprovodný program, jehož se mohou zúčastnit nejen všichni účinkující, ale také ostatní kopřivnické děti, sobota bude ve znamení galaprogramu. Během dopoledních hodin budou moci zájemci navštívit dětské centrum, které přehlídku pořádá, ve 14 hodin pak vypukne v kopřivnickém kulturním domě samotná přehlídka Motýlek 2103. Během něj nejen že účastníci festivalu předvedou svá vystoupení, ale také zahájí výstavu fotografií z páteční kreativní dílny, nazvanou Motýlek na Divokém západě.

„Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit a strávit s nimi pěkné odpoledne, jsou srdečně zváni. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek poputuje na podporu této oblíbené přehlídky," dodala Dagmar Jančálková na závěr.