Tomu, že po městě kolují zaručené informace o tom, jak jej sociální demokracie ze svých řad vyškrtla, se zasmál. „Je to právě naopak,“ zopakoval Krajčír. Důvody svého rozhodnutí ale nechce momentálně zveřejnit. „Dohodl jsem se tak s předsedou Tichánkem,“ řekl jen a upozornil, že přerušené členství automaticky neznamená, že opustí myšlenky sociální demokracie. „Dál budu hlasovat a rozhodovat v jejich duchu. Přerušení znamená, že nevstoupím ani do jiného politického seskupení,“ naznačil Krajčír, jenž je jedním ze tří kopřivnických místostarostů. To, že by mohl jeho krok nějak ohrozit ve městě vládnoucí koalici ČSSD s ODS, odmítl. „Není důvod.“

Předseda kopřivnické organizace ČSSD Jiří Tichánek slova Krajčíra potvrdil. O dočasném odchodu se dozvěděl v pátek. „Podle stanov jeho členství ve straně přerušením nezaniká,“ vysvětlil Tichánek.

Ačkoli ani on ani Krajčír nechtějí uvést důvody, proč místostarosta stranu opustil, na veřejnost se stejně zřejmě brzy dostanou. „Na výboru budeme po něm chtít, aby nám svůj odchod zdůvodnil,“ poznamenal na Krajčírovu adresu Tichánek.

Kopřivnickou sociální demokracii hýbají spory již od posledních komunálních voleb. Vše vypuklo tím, že po nich Krajčír vyjednával o koaliční dohodě s ODS, která v Kopřivnici získala na podzim 2006 nejvíce mandátů. Podle některých členů ČSSD ale neměl místostarosta k jednání žádný mandát. A nejen z tohoto důvodu jej znovu nezvolili na post předsedy místní organizace. On sám navíc o funkci neusiloval. Předsedou se stal Jiří Tichánek, který je Krajčírovým oponentem. Na stranu odvolaného Krajčíra se tehdy postavil pouze Oldřich Jašek a sám stranu na protest opustil.