Akci Srdíčka pro zdravotníky vymyslel spolek krajkářek z Litvínova, který vyrobil krajková srdce jako symbol poděkování zdravotníkům, kteří v době pandemie stáli v první linii.

Vedoucí Klubu paličkování Fulnek Světlana Marková uvedla, že když se o této krásné akci členky fulneckého klubu dozvěděly, neváhaly ani minutu a přidaly se. „Víme, že do bílovecké nemocnice vozili pozitivní pacienty s mírným či středním průběhem, takže naše volba nemocnice a myšlenek na personál v první linii byla jasná,“ upřesnila vedoucí klubu Světlana Marková, která ve druhém červnovém týdnu přivezla s členkami klubu Janou Vygodovou a Janou Obádalovou krásnou odměnu jako poděkování lékařům a sestrám v první linii, ale nejen jim.

Tisková mluvčí Bílovecké nemocnice, a.s. Magda Otáhalová upřesnila, že dárky dostal veškerý personál nemocnice. Ředitel nemocnice Josef Zajíc za krajková srdce poděkoval a dodal, že si on i další zaměstnanci velmi váží každé pomoci, které se nemocnici obzvláště v posledních měsících dostalo.

„Obdivuji onu mravenčí práci, kterou si členky Klubu paličkování Fulnek se srdíčky a záložkami daly. Jak jsem se dozvěděl, práce na jednom srdci trvá leckdy i šest či sedm hodin, to je neuvěřitelné,“ netajil se ředitel nemocnice obdivem k práci krajkářek.

Poděkování fulneckým ženám vyjádřil rovněž náměstek pro léčebnou péči Tomáš Nykel. „Někde jsem četl, že paličkováním se člověk nejen zabaví, ale také uklidní a tak nějak odizoluje od všeho nepěkného. A navíc, něco moc pěkného vytvoří. Dámám patří obrovský dík. Je cítit, kolik práce za každým takovým srdcem či záložkou stojí a takové poděkování nás moc potěšilo,“ poznamenal Tomáš Nykel.