Frenštát pod Radhoštěm přivítá v soutěži 48 cyklistů a cyklistek ve věku 10-12 let a 13-16 let. Jedná se o vítěze okresních kol, kteří budou ve smíšených čtyřčlenných družstvech soutěžit na dopravním hřišti ve frenštátském Autokempu. Jednotlivé týmy budou své znalosti a dovednosti poměřovat v pěti teoretických a praktických soutěžních disciplínách. Cílem soutěže je zvýšit bezpečnost mladých lidí jakožto účastníků silničního provozu.

Soutěžící musí v soutěži spojit své teoretické znalosti a praktické dovednosti. Obsah jednotlivých disciplín odpovídá požadavkům na znalosti a schopnosti žáků základních škol a navazuje na disciplíny základních a oblastních kol soutěže a výuku dopravní výchovy.

Radovan Tellner přezdívaný Hugo potěšil doma v Bílovci svými silovými výkony, 21. 5. 2024.
Kamioňák z Bílovce je českým i evropským „silovým“ mistrem

„Chlapci a dívky mezi sebou změří síly v pěti disciplínách. Nejprve je čekají testové otázky z pravidel provozu na pozemních komunikacích. Poté bude následovat tzv. Labyrint, kde musí soutěžící najít a označit správnou cestu z místa A do místa B z pohledu cyklisty. Praktická část soutěže bude obsahovat jízdu po dopravním hřišti, při které soutěžící opět prokáží znalost pravidel silničního provozu, a jízdu zručnosti. Poslední disciplínou bude prokázání znalosti zásad poskytování první pomoci," vysvětlil Vladimír Pražák z odboru kanceláře starosty MěÚ Frenštát pod Radhoštěm a hlavní organizátor krajského kola soutěže.

Nejlepší cyklistka a cyklista získá od krajského koordinátora soutěže, BESIP pro Moravskoslezský kraj, voucher v hodnotě 10 000 Kč na nákup jízdního kola.

Republikové finále se letos bude konat 18.06.2024 – 20.06.2024 v Hradci Králové.  Dopravní soutěž mladých cyklistů vyhlašuje Ministerstvo dopravy – BESIP se spolu vyhlašovateli, kterými jsou např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž atd. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se krajské finále soutěže konalo nepřetržitě od roku 2003 do roku 2019 a nyní každým rokem od roku 2022.