Sociální demokraté zvítězili ve všech devíti městech okresu, prvenství nebrali pouze v osmi obcích. V šesti z nich zvítězili kandidáti ODS, jednou KDU-ČSL a jednou KSČM. Ti získali v Bartošovicích 36,91 procenta a s 31,64 procenta, která tam získala ČSSD se staly jednoznačně nejlevicovější obcí na Novojičínsku. „Těžko odhadovat, proč tady lidé volí hlavně KSČM. Velká voličská základna tady není,“ přemýšlela nahlas starostka Bartošovic Kateřina Křenková, která je jako kandidátka KSČM již třetí volební období ve funkci.

Ve Spálově dominovali voliči KDU-ČSL. Lidová strana tam získala 31,35 procenta, pevnou pozici pravice navíc umocnilo 26,69 procenta ODS. „Myslím si, že je to tím, že zdejší obyvatelé jsou hodně konzervativní a uznávají pořád staré hodnoty,“ domnívá se starostka Spálova Marie Flodrová. „Tady ve Spálově lidé navíc vždycky tíhli spíše k pravici,“ dodala.

Nejpravicovější v tomto ohledu jsou Bernartice nad Odrou, kde ODS získala 37,25 procenta hlasů a KDU-ČSL 24,36 procenta. „Možná je to tím, že se tady pořád stěhují noví, mladí lidé,“ vyjádřil myšlenku místostarosta Bernartic nad Odrou Josef Klos. On sám je předsedou místní organizace KDU. „Nám sice ubývá členů, ale i KDU tady má ještě stále poměrně silnou pozici,“ snažil se vysvětlit vysoké vítězství pravice v obci Klos.

Dalšími obcemi, kde zvítězila ODS byly Albrechtičky, Hodslavice, Kateřinice, Rybí a Vrchy. Tam měla ODS vůbec největší podporu v okrese. „Domnívám se, že to bylo kvůli hejtmanu Tošenovskému. Mnozí voliči mi sami říkali, že volili ODS kvůli němu, potvrdili mi to i členové volební komise, kteří jeho jméno viděli zakroužkované v preferencích,“ sdělila starostka Vrchů Jiřina Pešlová. Podle ní voliči Vrchů ocenili, že Tošenovský odmítl nabízené křeslo v Praze a zůstal v dobrém i zlém jako vůdčí osobnost kraje. „Osobně jsem jej také volila, už jen kvůli tomu, kolik se za něj udělalo pro obce práce,“ uzavřela Pešlová.
Mezi městy byla jako nejlevicovější Studénka s 39,24 procenta hlasů pro sociální demokraty a s dalšími 18,64 procenta hlasů pro komunisty. Nejpravicovější z měst byl Frenštát pod Radhoštěm, kde ODS získala 30,02 procenta a KDU-ČSL 10,72 procenta.