Dvě hasičské jednotky zasahovaly v úterý 19. prosince u záchrany mladé krávy, která v Libhošti uvízla ve sklepě hospodářské budovy.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena půl hodiny před polednem, na místo byla jako první vyslána profesionální hasičská jednotka ze stanice v Novém Jičíně.

Zdroj: Youtube

„Velitel zásahu si po provedeném průzkumu vyžádal speciální popruhy, určené pro manipulaci se zvířaty, vyslán byl i technický automobil ze stanice Ostrava-Přívoz, který je svým vybavením pro podobné zásahy přímo předurčen,“ přiblížil průběh zásahu mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Poškozený pavilon v novém centru Kopřivnice - prosinec 2023.
Poškozený pavilon v Kopřivnici: veterán Tatra bude muset během opravy pryč

Majitel zvířete zajistil nakladač a především veterinářku, která krávu částečně uspala a zároveň byla po dobu vyprošťovacích prací nápomocna hasičům odbornými radami.

Záchrana krávy v Libhošti.Záchrana krávy v Libhošti.Zdroj: se svolením HZS MSK

„Hasiči ve sklepě krávu uvázali do připravených popruhů a zvíře pak ve spolupráci s majitelem pomocí teleskopického nakladače vyzvedli do přízemí, kde už bylo snadné krávu opatrně přepravit na předem dohodnuté místo. Zásah byl ukončen krátce po půl třetí odpoledne,“ doplnil Jakub Kozák.