VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krize na radnici ve Fulneku se stupňuje

Fulnek - Hodně špatná situace ve Fulneku nabírá stále větší obrátky. Půtky vzastupitelstvu neotupily, zradnice odcházejí důležití úředníci.

25.3.2008
SDÍLEJ:

Radnice ve Fulneku.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

To, co se momentálně děje ve Fulneku v rámci jakési politické situace, by se dalo nazvat krizí. Paradoxní přitom je, že se tak děje ve chvíli, kdy poslední, březnové, zasedání zastupitelstva bylo za dlouhou dobu nejkonstruktiv¬nější, a dá se říci i nejklidnější. Snad až na jedinou výjimku. Ta nastala, když se starosta Josef Dubec zmínil o dopisu skupiny opozičních zastupitelů, kteří požadovali vysvětlení některých záležitostí. „Nechci vám odepírat právo na dotazy, ale domnívám se, že dopisování není nejlepší forma. Když se vyskytne nějaký problém, můžete se domluvit a vyřešit to s daným úředníkem. Počítal jsem zásadní věci, které toto město musí řešit a napočítal jsem jich pětadvacet. Chtěl jsem, abychom hledali cesty k dialogu a ne abychom si dopisovali,“ uvedl mimo jiné Dubec a upozornil, že si nepřeje, aby na zasedání zastupitelstva jeho členové předváděli politické agitky.

Autoři dopisu ale neznačili, že písemné vysvětlení od starosty považovali za nutné a nato také někteří poděkovali, že Dubec rozeslal odpovědi všem členům zastupitelstva. „Naším cílem nebylo dělat problémy městu,“ naznačila například zastupitelka Jana Mocová a dodala, že ona a její kolegové hlavně chtějí upozorňovat na chyby, kterých se radnice dopouští. Další konkrétní připomínku směřoval zastupitel Bohumír Kusý na vedoucího Městských lesů Fulnek Jana Pjentáka. „Když požádám posledního listopadu o informace, vy mi je do dnešního dne nedodáte, a pak se odvoláváte na šedesát dní? No o tom snad není třeba diskutovat,“ uvedl Kusý.

Diskuze nabrala takové obrátky, že Dubec i jeden ze zastupitelů upozorňovali Mocovou, aby nezvedala hlas, načež si vzal slovo místostarosta Jaroslav Štekbauer a vyzval Mocovou, aby podala návrh na jeho a starostovo odvolání z funkce. „Myslím, že těch pár potřebných hlasů byste sehnali i řadách koalice řekl Štekbauer, čímž jako by dokreslil situaci, která na fulnecké radnici panuje.

Začala odchodem vedoucího odbor územního rozvoje a životního prostředí (ÚRŽP) Vojmíra Satkeho, se kterým vedení radnice počítalo. Jenže s ním odešla i referentka Ivana Viková. V té době již avizovaly odchod vedoucí finančního odboru Kamila Ambrožová, a s výpovědí koketovala také tajemnice Yvetta Sigmundová. Obě se posléze rozhodly, že ještě na svých postech setrvají. Mezitím nastoupil na odbor ÚRŽP jako vedoucí Aleš Hanus. Ten ale po pár měsících podal výpověď. „Máme určité problémy s pracovníky. Odešel pan Hanus, dala výpověď také inženýrka Ambrožová. To svědčí o tom, že tady není něco v pořádku. Ptám se proč? Osobně jsem neměl na bývalých pracovištích takové problémy, jaké mám nyní za poslední dva měsíce,“ pronesl k zastupitelům Du¬bec.

Minulý týden se k návratu k úvahám o výpovědi přiznala i tajemnice Sigmundová. „V takových podmínkách se těžko pracuje. Úředníci jsou pod tlakem. Pořád musí někomu něco vysvětlovat, pořád podle některých zastupitelů dělají chyby. Pořád je všechno špatně,“ naznačila důvody odchodů Sigmundová, ke které se připojil i místostarosta Štekbauer. „Ta situace je hodně špatná, a pokud někdo bude chtít naše odvolání, tak ať to udělá. Za podmínek, které tady momentálně jsou, se pracovat pro město příliš dobře nedá,“ uzavřel Štekbauer.

Autor: Ivan Pavelek

25.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lumír Kaválek dne 13. prosince skončil ve funkci ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici o.p.s.

Správní rada odvolala ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici

ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Představujeme prvňáčky ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Nově vybudované a upravené přechody zvýší bezpečnost v obci

Viditelnou změnou prošel úsek silnice I/57 v Kuníně. Vzniklo několik nových přechodů pro chodce, které vyhovují platným normám, jsou nasvíceny a hlavně jsou bezpečnější.

Strážníci poučí chodce

Preventivní akci zaměřenou na chodce s názvem „Akce viditelnost“ připravuje Městská policie Frenštát pod Radhoštěm.

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

MHD v Novém Jičíně prošla radikální změnou

Od neděle brázdí ulice Nového Jičína tři nové elektrobusy pod vlajkou společnosti Arriva Morava. Cestující čeká řada novinek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT