Účelem vytvoření plánu bylo snížit provozní náklady a jít v oblasti ekologie příkladem občanům i jiným institucím ve městě. „Plán byl rozdělen do osmi cílů, mezi něž patřila například úspora materiálu, minimalizace odpadu, úspora pohonných hmot, tepla a vody nebo třeba podpora zdravého životního stylu,“ informovala tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Výsledky hodnocení jsou podle Petříčkové velmi pozitivní a ukázaly, že prioritní úkoly radnice splnila. „Jde o to, že zaměstnanci si jsou vědomi nutnosti změnit přístup k životnímu prostředí a chovají se v tomto směru mnohem zodpovědněji než před třemi lety, kdy plán ekologizace vznikl,“ uvedla Petříčková. „Separace odpadu, využívání jednostranně potištěných papírů, recyklovaných materiálů či ekologicky šetrných čistících prostředků jsou dnes naprosto běžnými záležitostmi,“ konstatovala Petříčková s tím, že na městském úřadě uvažují i o možnosti zavedení služebních kol.

Úkony, které radnice plánuje do budoucna však nezůstávají pouze na papíře. „Chceme nechat zateplit budovu městského úřadu nebo například využívat solárních panelů pro užitkovou vodu a otopný systém,“ dodala Petříčková s tím, že radnice nechala vypracovat energetický audit, který v současnosti prochází připomínkovým řízením.