O tragické dopravní nehodě, která se stala na rovném úseku od Ostravy směrem na Petřvald, Deník informoval v sobotním vydání. Následně vydal v příloze, týdeníku Region, tvrzení jednoho z nepřímých svědků nehody, jenž uváděl, že čtyřiadvacetiletý řidič, který při nehodě zemřel, jel velice rychle již od Ostravy. Dále poukazoval na přítomnost mladé ženy, která se objevila na místě nehody, poté co vystoupila z osobního auta, načež po nějaké době toto vozidlo odjelo.

Zmíněnou mladou ženou byla Eva, přítelkyně mladého muže, do jehož vozidla Hyundai Lantra narazil dodávkový vůz Iveco, který jel v protisměru, když se pokoušel předjet dva polské kamiony. „Já jsem za ním jela za ním ve svém autě. Zastavila, kousek za nehodou, když jsem prokličkovala mezi těmi auty, co tam stály. Nikdo z těch lidí, kteří tam byli, se nezajímal, jestli v tom autě někdo je, nebo není,“ uvedla Eva.

Když vystoupila ze svého vozidla a k autu přítele, začali na ní údajně všichni přítomní volat, aby k autu nešla, že se z něj kouří. „Až, když jsem u toho jeho auta klečela a snažila se na Kubu mluvit, slyšela jsem, jak někdo za mnou volá záchranku a hasiče,“ pokračovala Eva a dodala, že volajícím byl možná muž, který pak za ní přišel a vyrval zadní dveře, přes které do auta kvůli tónovaným sklům nebylo vidět. „Když ty dveře odtrhli a viděla jsem přítele v jakém je stavu, tak jsem se psychicky složila,“ přiznala mladá žena. „On byl hned mrtvý, tam nebyla šance,“ poznamenal otec zemřelého mladíka.

Evu vzali lékaři do záchranky. „To mé auto odjelo možná až půl hodiny poté, kdy pro mě přijeli a soused to auto odvezl. Auto v tu chvíli stálo asi sto metrů pod horizontem, kde stojí ty dvě čerpací stanice, dodala Eva.

„Je to jednoznačná chyba toho řidiče dodávky,“ řekl důrazně otec mrtvého řidiče. Jak přesně k nehodě došlo, ale neví ani přítelkyně mladého muže. „Když jsem k tomu místu přijížděla, viděla jsem už blikat výstražná světla na autech. Bylo tam plno lidí, kteří vylezli z těch aut a všichni říkali, že ta dodávka prostě blokovala cestu. I ty polské kamiony uhýbaly, aby se tam Kuba vlezl,“ řekla Eva, kterou stejně jako příbuzné pobouřilo prohlášení jednoho ze svědků poslední jízdy Jakuba, který tvrdil, že mu jeho jízda připadala, jako honička.

„To jak jel, už nikdo nezjistí, ale na tom místě je ta chyba jednoznačná, ten v té dodávce to asi podcenil, možná si neuvědomil, že jsou ty kamiony dva. A taky by mě zajímalo, jestli ten člověk, který mluvil o té honičce, třeba zastavil a šel se podívat, jestli někdo nepotřebuje pomoc,“ pokračoval mladíkův otec.

Mladá žena na závěr řekla, že společně odjížděli z práce v Ostravě směrem Studénku, ale domluvili si sraz v Mošnově v restauraci, kde ji přítel chtěl požádat o ruku. „Na tom semaforu on ještě přejel a mě zastavila červená, která tam naskočila. Kdo ví, co by bylo, kdybych za ním ještě projela,“ povzdechla si v slzách.