Jedním z pozitiv současného provozu byla dozajista kompletní digitalizace kina Puls. Od letošního září dosud staré kino začalo promítat nejen nové tituly v premiérových časech, ale hlavně filmy ve 3D formátech. „Mimo to, co se týká kina vzniknul nový projekt, jakýsi rodinný filmový festival Mulťák a jako jedno z mála měst v České republice můžeme nyní přenášet přenosy z Metropolitní opery v New Yorku,“ doplnil ředitel Kulturního domu Kopřivnice Jaromír Naleraj. Jedním dechem dodal, že kino nebylo jediným místem, kde došlo k inovaci. „Přišli jsme také s novými akcemi, například s Lašským Laškováním, což je zábavní akce, které se účastní čtyři města, ale odebírá v se v Kopřivnici nebo se zimním hudebním festivalem Kopr Music fest, kam letos přišla tisícovka lidí a který se setkal s velkou odezvou,“ uvedl naleraj a pokračoval: „Za zmínku navíc stojí také přeměna baru, kdysi známého jako Klapka. Dnes se v jeho prostorách nachází stylový bar nazvaný 603, jenž je jednak poctou všem tatrovákům a jednak modelu vozu Tatra 603.“

Tím, co mnohé Kopřivničany rozlobilo a dávají to za vinu právě novému provozovateli kulturáku, je uzavření dnes již téměř legendárního klubu Nora. „Nora už v našem zařízení nefunguje, protože provozovatel se rozhodl skončit. Využití prostor klubu určitě plánujeme, ale dojde k tomu, až bude jasné, že zde budeme dále působit.,“ vysvětlil Naleraj s tím, že v tom případě se bude uvažovalo vzniku nového klubu, klubové scény. Objekt podle provozovatele vyžaduje nemalou investici. „Nyní totiž, kdysi slavná Nora, připomíná holobyt,“ řekl Naleraj.

Budoucí dění v kopřivnickém kulturáku bude celé ovlivněné tím, jak dopadne další výběrové řízení na provozovatele. To by se mělo být vyhlášeno již letos. „Konkurz by měl proběhnout letos, my počítáme s tím, že bude vyhlášen na červnovém zastupitelstvu. A znamená to to, že od prvního června příštího roku, tedy roku 2012, bude buďto nový provozovatel nebo se nám podaří vyhrát a kulturák dál provozovat,“ nastínil průběh několika dalších měsíců ředitel.

Pokud se Agentuře Fox Kulturní dům Kopřivnice podaří udržet, podle informací vedení, čekají dům nemalé změny. „Opravy objektu samozřejmě v plánu také máme. Zatím mohu říci jen tolik, že pokud to vyjde, tak bychom chtěli, aby jedné strany budovy vznik alternativní klubu a ze strany druhé z bývalého krytu klub pro masovou část veřejnosti,“ řekl na závěr Naleraj.