Práce začaly před deseti měsíci, během té doby dostala budova ze 70. let minulého století novou zateplenou fasádu, střechu a okna.

„Díky stavením úpravám přibylo jeviště a terasa. V interiéru se provedly přípravné práce k zahájení druhé etapy rekonstrukce objektu,“ sdělila Marie Machková, tisková mluvčí města Nový Jičín a upřesnila, že první etapa přeměny nevyužívané budovy na kulturně společenské centrum stála téměř 22 milionů korun.

Místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský uvedl, že považuje za nešťastné z pohledu finančních nákladů, úprav projektové dokumentace nebo zadávacího řízení na zhotovitele, že stavba byla rozdělena na dvě etapy, přičemž nejprve začala přestavba vnější část budovy a interiéry se mají upravovat až potom.

„Kvůli tomu, že se v minulosti budování kulturního domu rozfázovalo, vzniká mezi etapami i zbytečná prodleva. Nyní se projektuje vnitřní prostor a až ve druhé polovině letošního roku bude vyhlášena veřejná zakázka na zhotovitele stavby,“ řekl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský s tím, že stavební práce by mohly začít koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Náklady na druhou etapu rekonstrukce včetně souvisejících nákladů jsou odhadem 44 milionů korun.

Během příštího roku by měla v přízemí přístavby Hotelu Praha vzniknout restaurace, pokladna a šatny pro veřejnost, skladové prostory. Ve druhém nadzemním podlaží mají vzniknout malý a velký sál o celkové kapacitě 260 osob. Součástí velkého sálu bude jeviště.

V horním patře bude zkušební sál pro 80 lidí, maskérny a šatny pro účinkující a kanceláře pro pracovníky městského kulturního střediska. Všechna tři podlaží propojí výtah, prostory budou bezbariérové.

„Třetí etapou bude dodání vnitřního vybavení, zejména nábytku a audiovizuální techniky. Pokud vše půjde podle plánů, tak plesová sezóna v roce 2021 by už mohla proběhnout v novém kulturním zařízení,“ uzavřel místostarosta.