Frenštát pod Radhoštěm získal 46,8 milionu korun, které by měly pokrýt 85 procent uznatelných nákladů první etapy celkové revitalizace tamního domu kultury. Během jednoho roku by se měl frenštátský kulturní dům proměnit v kulturní a společenské centrum města. „Prostory objektu budou sloužit pro kulturní akce a městskou knihovnu, a také pro potřeby Centra volného času Astra," uvedl ředitel frenštátského městského kulturního centra Marian Žárský a dodal, že projekt například počítá s vybudováním jakési recepce, kde si rodiče dětí budou moci dát kávu a kde bude i dětský koutek.

Dispozičně se uvnitř dům kultury příliš nezmění, zásadní viditelnou změnou bude hlavně zastřešení tří stávajících velkých teras, z nichž jedna by později měla sloužit jako výstavní síň. „V první etapě dojde také k vybudování nových sítí, bezbariérovým úpravám a k zastřešení tří velkých teras. Ve druhé etapě provedeme výměnu oken a zateplení fasády," doplnil Marian Žárský.

Kromě zmíněné revitalizace kulturního domu se bude Frenštát pod Radhoštěm spolupodílet na zřízení a vybudování železniční zastávky nedaleko gymnázia a průmyslové školy. „Budeme mít také spoluúčast při budování kruhového objezdu v centru města," sdělila pro Novojičínský deník starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová s tím, že město má ještě například projekt výstavby technologického centra a v přípravě je také projekt regenerace panelového sídliště. „Chtěli bychom také pořídit čistící vůz," uzavřela frenštátská starostka.

Více o hlavních investicích měst na Novojičínsku v úterním vydání týdeníku Region

#flash|https://g.denik.cz/72/f9/denik-tisk.swf|500|115|TOIF#