Jako vždy je největší pozornost věnována jazykům. Kulturní středisko vypsalo kurzy k jazyku anglickému, italskému, německému, francouzskému a španělskému. Všechny tyto kurzy jsou vypsány na několik ročníků, můžete se tak přihlásit podle svých znalostí, anebo si je prostě projít od začátku do konce. K angličtině a němčině jsou navíc samostatně vypsány kurzy v podobě konverzace. Všechny jazykové kurzy trvají celý školní rok, začínají v říjnu a končí v červnu.

K jazykům Městské kulturní středisko opět vypsalo něco navíc. Novinkou je kurz Základů znakové řeči – je o něj velký zájem a asi budou kurzy hned dva. Dále je připraven kurz s Internetem celým světem. „Náplní kurzu je vyhledávání informací na internetu, chat, email nebo založení účtu, je určen především pro starší zájemce, kteří mají sice doma počítač a nemají nikoho, kdo by je světem Internetu provedl,“ potvrdila Lenka Domitrová z Městského kulturního střediska, která kurzy připravuje. Prostor dostane i hudba. Jednou týdně se budou začínající muzikanti věnovat hře na kytaru. Kurz Keramikou za poznáním zase nabízí vytváření modelových tvarů z ruky, reliéfní tvorbu, modelování dutých tvarů, práci s kruhem a podobně. Kurz je vhodný nejen pro rodiče s dětmi

Pokud máte zájem se ještě na nějaký kurz přihlásit, máte čas do 30. září. Můžete tak učinit emailem na adresu domitrova@meks.novy-jicin.cz či prostě zavolat na telefonní číslo 556 701 853.