O víkendu se pak v zámeckém parku v Kuníně již po třetí setkají milovníci historických vozidel, a to automobilů i motocyklů. Důvodem bude další ročník Memoriálu Jiřího Vaňka, kterým novojičínská obec ožije první srpnovou sobotu.

„Zámecký park se v sobotu dopoledne zaplní naleštěnými veterány silnic. Přehlídka elegance bude spočívat nejen v perfektním vzhledu motorových vozidel, ale i v patřičném oděvu jejich posádek," okomentovala program referentka kunínského obecního úřadu Eva Rusková s tím, že akce odstartuje v 10 hodin slavnostním zahájením.

Návštěvníci se mohou těšit na soutěže historických vozidel a dobové módní přehlídky v průběhu celého dne. V patnáct hodin budou navíc, jako každý rok, oceněni výherci jednotlivých kategorií. „Soutěžit se bude jak o nejzajímavější automobil vyrobený do roku 1949, tak také například o nejzajímavější automobil vyrobený v letech 1950-1980. Oceněn bude samozřejmě i nejzajímavější motocykl, který do Kunína v sobotu dorazí," doplnila informace Eva Rusková.

Kulisu dobového dne věnovaného naleštěným veteránům doplní zvuk netradičních flašinetů. Připraveno bude také bohaté občerstvení. Vstupné do areálu zámeckého parku bude třicet korun pro dospělé, děti do patnácti let, stejně jako senioři a držitelé karet ZTP zaplatí korun patnáct.