Že se nepodaří uspokojit všechny žádosti rodičů, vyšlo najevo při loňském zápise na probíhající školní rok. Obec nezahálela, a přestože se nové školky neotvírají, přistoupila právě k tomuto kroku. Od května je tak v opraveném objektu bývalé knihovny v provozu další oddělní pro devatenáct dětí.

„Hledala se různá řešení, jako třeba navýšit kapacitu stávajících tříd. To ale nebylo možné, a nakonec se tedy rozhodlo zřídit novou třídu v prostorách bývalé knihovny," řekla vedoucí kunínské školky Renata Sztefková. Finální rozhodnutí padlo na listopadovém zastupitelstvu. Obec, která je zřizovatelem školky, musela zainvestovat přibližně 1,6 milionu korun na rekonstrukci budovy, další sta tisíce, z rezervního fondu místní školy, padly na vybavení. Velkou pomocí byl také dar, především v podobě nábytku, od společnosti IKEA v hodnotě 50 tisíc korun.

Obec opravila objekt bývalé knihovny, dnes je zde mateřská škola.

Díky tomu má Kunín ve školkách celkovou kapacitu 91 dětí, přičemž nejnovější třída nabízí devatenáct míst. Vznikla také tři nová pracovní místa. „Jsem maximálně spokojená, že se tuto situaci podařilo vyřešit, a i když do budoucna dětí ubude, máme vymyšleno další řešení," přiznala Deníku starostka Dagmar Novosadová. O co tedy přesně jde? „Pokud se sníží počet dětí, počítá se opět se třemi třídami mateřské školy, se dvěma v účelové budově a jedna bude v rekonstruovaných prostorách," přiblížila plány vedoucí školky. Poslední třída je v bývalé družině a s logickým navýšením počtu školáků bude třeba otevřít další oddělení družiny, která by se lehce přeměnila ze současné školky. „Rekonstruovaný prostor lze v budoucnu využít pro kluby rodičů, případně seniorů," doplnila Renata Sztefková.