S dokončením sálu se počítalo už letos v lednu, jak ale Deníku řekla starostka Kunína Markéta Kuběnová, objevily se problémy, které zapříčinily zdržení. „Trochu bojujeme s napojením elektřiny. Ještě pořád se staví, ale do začátku června máme mít stavbu předanou," sdělila Markéta Kuběnová.

Kunín je veřejnosti znám zejména díky baroknímu zámku a mléku.
Na návštěvě v Kuníně: Pyšní se nejen zámkem, ale i hrobkou slavného rodu

Připomněla, že součástí akce je rekonstrukce obecního úřadu a jeho přímé napojení na objekt se sálem. „Budovu obecního úřadu už jsme převzali, ale zatím jsme pro občany nedělali žádný den otevřených dveří. Ten plánujeme společně v rámci celého objektu,“ doplnila Markéta Kuběnová.

Obec usilovala o to, aby kapacita sálu byla dostačující. To se nakonec vyřešilo ochozem, na který bude vstup po schodišti v sále. Na ochoz by se mělo vejít 64 lidí, do přízemí 128. „Zatím pořád využíváme k akcím tělocvičnu základní školy. Konečně budeme mít kulturní sál. Lidi se těší, až se tam podívají,“ poznamenala starostka Kunína.

Po rozšíření silnice I/48 na dálnici D48 u Nového Jičína už nebude pro stávající čerpací stanice u nové komunikace místo.
Výhra! Kunín se může těšit na obchvat, který zklidní průjezd obcí

Nový sál stojí tam, kde dříve bylo kino. To již delší dobu k promítání nevyužívalo a ve vstupních prostorách byla například prodejna květin. Demolice bývalého kina začala 9. června 2021. Zhotovitel, firma Nosta, objekt srovnal se zemí a na místě postavil novou budovu, která odpovídá rázu té původní.