Kastelán kunínského zámku Jaroslav Zezulčík připomněl, že návštěvníci musí dodržet hygienická opatření, kterými jsou nasazené roušky, šály, respirátory nebo štíty na obličeji uvnitř zámku.

Zámeckou sezonu se v Kuníně rozhodli prodloužit až do října. „I letos jsme si pro návštěvníky připravili tradiční a velmi oblíbené slavnosti růží - Růže pro paní hraběnku, které budeme pořádat na přelomu září a října. Zároveň se slavnostmi bude mít na zámku floristický seminář květinový král Slávek Rabušic,“ dodal Jaroslav Zezulčík.

Zcela zničený zámek se po roce 1989 podařilo zrekonstruovat. Zařízení a sbírky, které si mohou návštěvníci v kunínském zámku prohlédnout, pochází i od rodin bývalých majitelů, které v současnosti žijí v zahraničí. Některé části sbírek se podařilo získat teprve před několika dny. Loni získali v Kuníně za provedenou rekonstrukci ocenění od odborné poroty v soutěži Opera Historica 2019, porota hodnotila opravy a obnovu chátrajících památek za třicet let od „Sametové revoluce“.

„Zámek v Kuníně je jediným zámeckým dílem slavného vídeňského stavitele Jana Lukáše Hildebrandta, který jej postavil pro hraběcí rodinu Harrachů,“ doplnil Jaroslav Zezulčík. Dnes je zámek majetkem obce Kunín, na jeho provozu se podílí zaměstnanci Muzea Novojičínska a Moravskoslezský kraj.

Lucie Syrovatková

Přípravné fotbalové utkání Orlová - Bílovec (v černém) 0:4.
Peter Šloff: Kluky chválím, není to špatné
Jedan z kamínových stezek ve Štramberku začíná u místní základní školy.
Ve Štramberku si připravili barevnou stezku pro děti