„Před lety jsme výletiště vybavili cvičícími stroji a vytvořili jsme tak malé venkovní fitness. Dětské prvky (houpačky a skluzavky) se rozrostly o lanovou pyramidu. Plánů a představ bylo daleko více a tak jsme v roce 2012 nechali do zásoby vytvořit projekt. Zapracovali jsme do něj i poznatky maminek na mateřské dovolené a čekali jsme na vhodnou příležitost," připomněla starostka obce Dagmar Novosadová.

VÝHRA V SOUTĚŽI

Vhodná příležitost se nyní skutečně naskytla. Vloni obec vyhrála v soutěži Vesnice Moravskoslezského kraje a rok předtím získala ve stejné soutěži Modrou stuhu. Za výhru však Kunín získal odměnu ve výši jednoho milionu korun. „Vítězství v soutěži chápeme jako úspěch všech občanů naší obce, proto i odměna ze soutěže by měla být odměnou pro občany Kunína. Protože bylo potřeba rychle vymyslet na co finance vhodně využít a ještě letos tento záměr realizovat, nastala chvíle pro projekt v šuplíku Úpravy výletiště," nastínila Dagmar Novosadová s tím, že zastupitelé záměr o dovybavení výletiště prvky pro děti a zkrášlení celého prostoru schválili.

Za budovou kina tak proto v těchto dnech panuje čilý stavební ruch. Malí návštěvníci se mohou těšit na lanovku, pískoviště ve tvaru lodi a průlezky. Od technického zázemí obecního úřadu bude výletiště opticky odděleno pergolou a dřevěnou stěnou a podél budovy tenisového klubu vyroste lezecká stěna. Prostor okolo ohniště doplní pergola a ve svahu vyroste nová terénní skluzavka.

„Práce by měly být hotovy tak, abychom na Den obce mohli tento areál slavnostně otevřít," doplnila starostka Kunína Dagmar Novosoadová. Den obce, spojený s lampionovým průvodem, rozsvícením vánočního stromu a s ohňostrojem, obec oslaví ve čtvrtek 17. listopadu.