Zatímco před několika týdny byly jiné historické vozy k vidění také na náměstí v Novém Jičíně a Kopřivnici, kde si lidé mohli stroje pouze na několik desítek minut prohlédnout, v Kuníně šlo o akci mnohem větších rozměrů.

Veteránům a jejich posádkám, jako vystřiženým z časopisů první republiky, patřila celá sobota. „Udělali jsme si sem rodinný výlet a nelitujeme. Manžel miluje veterány a v těchto krásných prostorách nemohl chybět. A konečně také navštívíme zámek," okomentovala svou účast na srazu paní Dana.

Ačkoliv veteráni měli hlavní slovo, na své si přišly i doprovody nadšenců do veteránů, především z řad pánů. Bohatý program totiž zahrnoval i módní přehlídku dobového oblečení a klobouků.

„Už jsem něco podobného viděla kdysi v Kopřivnici v muzeu. Moc se mi tenhle nápad líbí, ukázat, jak tehdy lidé chodili oblečení. K těm vystaveným veteránům to moc pěkně sedělo," řekla paní Anna Somerová.

V závěru akce čekalo na přítomné vystoupení historických flašinetů, při kterém si především starší návštěvníci mohli, spolu s flašinetáři z Brna, Prahy a dalších míst, zazpívat klasické české písničky.

Na sraz historických vozidel a motocyklů dorazily, díky krásnému letnímu počasí, stovky návštěvníků a mnoho z nich zavítalo také do zámku. „S návštěvností jsme velmi spokojeni. Já jsem se sice ven moc nedostal, ale na zámku jsme měli plno.

Zvláštní prohlídku jsem dělal ještě v neděli flašinetářům, kterým se u nás moc líbilo," ohodnotil víkendové dění kastelán kunínské perly baroka Jaroslav Zezulčík.