Radnice tam značku nechala instalovat asi před pěti šesti lety, od té doby ale přináší snad víc škody a komických i smutných situací než užitku.

„Lidé si myslí, že tam je zákaz vjezdu vozidel a motorek. Přitom smyslem té značky je lidem právě zdůraznit, že motorky a auta do určité části lesa mohou vjet, jinak by se do lesní školy nedostali návštěvníci nebo zájemci o vánoční stromky,“ vysvětluje místostarosta Ostravy-Jihu Otakar Šimík.

Upozorňuje však, že cesta je úzká a frekventovaná a mnohdy je problém, aby se pěší, potažmo cyklisté a projíždějící auta vyhnuli.

Křížová cesta, Bělský les, podzim 2021, Ostrava
Oblíbený Bělský les v Ostravě by mohl mít vstupní bránu, takto má vypadat

„Viděl jsem i spoustu videí, kdy lidé jdou naschvál pomalu před auty uprostřed cesty a odmítají je nechat projet, či mnohdy dokonce do aut i kopou. To člověk nepochopí,“ komentuje lesní dění Šimík.

Podle zástupců radnice by pak stížnosti lidí na tento mylný nešvar vydaly pomalu na samostatného úředníka. Několikrát zde lidé údajně narazili i na nepochopení strážců zákona.

7. ročník Starobělských Lurd, Bělský les, Ostrava, 14. 11. 2021.
Vítěz Starobělských Lurd si za 11 minut vydělal pět tisíc korun! Najdete se?

Radnice proto téma opakovaně dávala i do svých radničních listů. V boji s větrnými mlýny je proto ve hře i osazení značky dodatkovou vysvětlující tabulkou.