Cedule tam vyvěsil obyvatel Rybího Pavel Lichnovský, který v prostoru zmíněných Sirkových lázní sbíral podpisy pod petici za opravu této silnice, která je již několik let v havarijním stavu. „Byli jsme tady zhruba od půl deváté. Za tu dobu dvou hodin jsme nasbírali přes stovku podpisů," uvedl na místě Pavel Lichnovský a dodal, že dalších asi tři sta podpisů získal od lidí, když s peticí obcházel obydlí v Rybím.

„Lidi tu naši akci schvalovali, někteří dokonce poděkovali, že se toho někdo ujmul. Můžu říci, že dnes tak osmdesát procent projíždějících zastavilo," pokračoval autor petice, kterou chce nyní odeslat Novému Jičínu a obcím Rybí a Šenov u Nového Jičína, jejichž katastrem silnice prochází. Dalšími adresáty mají být Moravskoslezský kraj, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic.

Špatného stavu silnice si je vědom také starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

„Jakmile trochu bude přát počasí, tak zalepíme ty díry minimálně na našem katastru, což je, myslím, po Hermelín ranč," řekl Jaroslav Dvořák, načež poznamenal, že kdyby mohl o věcech rozhodnout sám, tak by klidně nechal opravit silnici celou. Za současné situace by mu to ale nestálo za kritiku, které by se určitě od někoho dočkal za to, že opravuje cizí majetek v cizím katastru. Uvažuje proto také o setkání se starostkou Rybího Marií Janečkovou a se starostou Šenova 
u Nového Jičína Karlem Třetinou, aby s nimi prodiskutoval případné možnosti. „Jde o to, abychom to mohli polepit oficiálně."

Situace kolem silnice je majetkově složitá už proto, že prochází třemi katastry. Asfaltový povrch je navíc pravděpodobně Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, ten se k tomu ale podle lidí obeznámených se situací nechce znát.

Starosta Nového Jičína vidí naději na zlepšení v převodu silnice na Moravskoslezský kraj. „Měla by se stát obslužnou pro rychlostní silnici I/48, potom by ji mělo ve správě Ředitelství silnic a dálnic, které by se o ní mělo starat," uzavřel Jaroslav Dvořák.