VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli OKD „koníčkáři" na peníze od města nedosáhli

Jako by se upsali ďáblu, tak se asi musí cítit členové vedení TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm. Za to, že podepsali smlouvu se společností OKD, pykají už delší dobu.

29.1.2014
SDÍLEJ:

Jezdecký areál Na Nivách ve Frenštátě pod Radhoštěm při Moravském šampionátu mladých koní 2009. Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Oddíl TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm měl koncem loňského roku šanci dosáhnout na finanční podporu od města, jenže nedosáhl. „Staré hříchy" opět udělaly své.

O tom, že známý a úspěšný jezdecký oddíl TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm podepsal smlouvu se společností OKD, jež mu poskytla 400 tisíc korun, Novojičínský deník informoval již v červnu 2012. Zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm, kteří věc projednávali na svém zasedání, to tenkrát považovali za podraz, a proto dokonce vytvořili nová Pravidla pro poskytování veřejné finanční podpory formou dotací a grantů, do nichž zahrnuli také klauzuli, že kdo po 1. lednu 2013 podepíše spolupráci s OKD, nemá nárok na podporu od města.

TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm byla v tu chvíli na černé listině, ale koncem loňského roku přece jen podala žádost o příspěvek od města, neboť již splňovala to, co stálo ve zmíněných pravidlech.

Komise ano, zastupitelé ne

Zastupitelé pak žádost TJ Slovan projednávali v balíku mimořádných dotací pro kulturu a sport, jež schvalovali koncem loňského roku. „Žádosti posoudila komise pro poskytování finanční podpory, která navrhla výši dotací. Byly předjednány na radě města, a ta doporučila schválit dotace v navrhované výši," uvedla starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.

Vypadalo to, že všechny návrhy projdou, jenže se přihlásil radní Jiří Jurek. Ten upozornil, že sice je členem komise, jež odsouhlasila finanční podporu, ale nyní má odlišný názor. „Teprve dnes se mi dostalo do rukou kompletní znění smlouvy, kterou uzavřela TJ Slovan Frenštát s firmou OKD. Informace neodpovídají tomu, o čem jsme byli kdysi informováni. Bavili jsme se o tom, že se jedná jen o umístění poutačů v prostorách jízdárny. Podle znění smlouvy se ale jedná o mnohem masivnější propagaci OKD v regionu," nastínil Jiří Jurek a doplnil, že ve smlouvě mezi OKD a TJ Slovan je asi osm bodů týkajících se propagace těžařské firmy, proti jejímž aktivitám Frenštát pod Radhoštěm jako město bojuje již řadu let.

„Je tady asi osm bodů, kde se hovoří o šesti velkých panelech na reklamu, že takto budou označeny přívěsy na opravu vozíků, že OKD musí být označeno jako generální partner na všech tiskovinách, na webových stránkách, na kompletních materiálech," upřesnil Jiří Jurek a podotkl, že by vypadalo podivně, kdyby se vedle generálního partnera objevilo jako dárce i město Frenštát pod Radhoštěm.

„Při prvním jednání jsme byli ujištěni, že žádná taková spolupráce s OKD neexistuje, a následně jsme zjistili, že existuje. Pokud někdo podepsal partnerskou smlouvu s OKD s tím, že mu je jedno, jak to bude vnímat město, pak mu může být jedno, zda od města dostane nějaký příspěvek," uzavřel Jiří Jurek a navrhl, aby se o příspěvku ve výši 60 tisíc korun pro TJ Slovan hlasovalo zvlášt. Pro udělení příspěvku byli jen tři zastupitelé, deset bylo proti, osm se zdrželo hlasování.

Důvody podepsání smlouvy s OKD se snažil na zmíněném zasedání v červnu 2012 vysvětlit tehdy nově zvolený předseda TJ Slovan Čeněk Šrubař. „Vedla nás k tomu finanční situace a stav sportovní jezdecké haly," uvedl a popsal, že asi třicet let stará stavba byla nebezpečná, protože skleněné luxfery začaly vlivem povětrnostních podmínek praskat a padat do vnitřních prostor haly. „Taky střecha je stará asi čtyřicet let a zrezivělá. Jsme občanské sdružení, nemáme jiné aktivity, kde bychom získali jiný zdroj příjmů, jedině za ustájení cizích koní. Nezbývá nám na údržbu těchto budov. Hledali jsme nějakou možnost, jak získat peníze," vysvětloval Čeněk Šrubař. Jenže jeho vysvětlení mnozí zastupitelé už tehdy nepřijali.

Autor: Ivan Pavelek

29.1.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Jakub Janda
8

Skokan Janda doskočil až do sněmovny, s Plocem se v lavici nepotká

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení