Průjezd přes most přes řeku Odru byl omezen již několik týdnů. Dopravu řídily kyvadlově semafory. Jak již dříve uvedl vedoucí novojičínského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje Zbyněk Kubala, oprava mostu se děje v rámci celkové opravy silnice mezi Kunínem a Odrami. Kubala zároveň upozornil, že průjezd mostem budou muset zcela uzavřít. „Ten most se bude muset nadzvednout a budou se pod ním muset zpevnit úložné prahy,“ vysvětlil Kubala.

V pondělí 11. srpna se již řidiči se svými auty přes most nedostali. Těm, kteří porušili zákaz a dojeli až k němu od Kunína, nezbylo nic jiného než odbočit na Bernartice nad Odrou, ti od Suchdolu se museli vracet.

Nyní se lze dostat od Nového Jičína do Suchdolu nad Odrou nebo Oder, či v opačném směru, pouze přes Jeseník na Odrou, případně přes Hladké Životice.

Situace znepříjemňuje život nejen řidičům osobních a nákladních vozidel, velké komplikace pociťují autodopravci, což potvrdil Dalibor Petr, vedoucí obchodu největšího autobusového přepravce na Novojičínsku, společnosti Veolia, která od 1. srpna nahradila společnost Connex Morava. „Každá objížďka je pro dopravce nepříjemná a promítá se v nákladech,“ zmínil se Petr.

Kromě toho, že se společnosti zvyšují náklady, musí čelit i případným připomínkám cestujících. Ti se totiž musí připravit na zpoždění. „Je to teprve druhý den, takže zatím jen časové ztráty odhadujeme. Ale může to být kolem deseti až patnácti minut,“ doplnil Petr a dodal, že po několika týdnech časové skluzy vyhodnotí a bude-li to nutné požádají o změnu v jízdním řádu. „Musíme to ale brát jako vývoj v dopravě. Dříve nebo později by se ta oprava musel provést a je lepší udělat to teď, než aby se čekalo na to, až to spadne,“ uzavřel Petr.