VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Laboratoře Agel nabídly jako jedny z prvních konzultace na dálku

Laboratoř klinické hematologie v Novém Jičíně získala do své výbavy špičkovou a nadčasovou hematologickou linku s označením XN 300. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy on-line na dálku.

5.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Kromě moderní hematologické linky byly další čtyři nejmodernější hematologické analyzátory řady Sysmex XN nainstalovány v odloučených laboratořích komplexu.

Jaké jsou přednosti zařízení, které mají Laboratoře Agel jako jedny z prvních České republice, vysvětlila Michaela Kneiflová, vedoucí oddělení hematologie: „Celý systém je plně automatizovaný a unikátní v tom, že využívá jedinečný software umožňující tzv. telehematologii, kdy lze díky propojení odloučených a centrální laboratoře konzultovat všechny hematologické nálezy v digitální podobě a on-line na dálku."

Součástí moderní sestavy jsou také přístroje, díky kterým budou výsledky specialistů mnohem přesnější. Konkrétně se jedná o digitální a skenovací mikroskop DI-60, který je schopen automaticky předběžně klasifikovat jednotlivé buňky periferní krve, a dále nátěrový a barvicí automat SP-10.

„Velkou předností systému je schopnost zachytit patologické nálezy z velmi malého objemu odebrané krve. Automatizace a možnost monitoringu vzorku také přispívá k celkovému snížení falešně pozitivních výsledků," doplnila další výhody nového vybavení Michaela Kneiflová.

K dalším přednostem unikátního vybavení patří možnost vyšetřit i další nadstavbové klinické parametry, jako například rychleji a s předstihem odhalit deficit železa a změny stavu železa při anémii z jeho nedostatku.

Pokračování ze strany 1 Nebo umožní lékařům rozlišit bakteriální a virové infekce již v prvotních fázích nákazy či sepse u dospělých i novorozenců, což je velmi důležité zejména u pacientů hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče. „Tato nová moderní technologie jistě brzy přinese pozitivní ohlasy především ze strany lékařů a pomůže při léčbě a diagnostice nejen hematologických onemocnění," uzavírá ředitelka Laboratoří AGEL Lenka Kulíšková.

Společnost Laboratoře AGEL vznikla sloučením a přestěhováním laboratorních pracovišť společnosti P&R LAB do budovy Polikliniky AGEL v Novém Jičíně.

„Laboratoře vykonávají hlavně diagnostickou činnost v širokém spektru odborností laboratorní medicíny, a to především se zaměřením na onkologická onemocnění v oblasti klinické biochemie, imunologie, alergologie, klinické hematologie, klinické mikrobiologie, lékařské genetiky a patologie," doplnila mlvčí zdravotnického holdingu Radka Miloševská.

Kromě sídla v Novém Jičíně má společnost také satelitní laboratoře ve Šternberku, Bílovci a v Kopřivnici. Svým významem Laboratoře AGEL přesahují hranice Moravskoslezského kraje a v oboru laboratorní medicíny mají celorepublikovou působnost.


Autor: Adam Knesl

5.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení