Tam se v sobotu 21. května fritovalo jako o život. Výsledkem byla přes sto dvacet metrů dlouhá lajna, poskládaná netradičně ze sedlických párků.

Akce, jíž přálo počasí, se uskutečnila před restaurací studéneckého kulturního centra, Dělnického domu. Realizační tým, který měl pod taktovkou Libor Polehla se snažil získat zápis do České knihy rekordů, a to za největší množství fritování sedlických párků. Námaha ve formě ustavičného fritování, jež trvalo přes čtyři dlouhé hodiny a během slunného a teplého dne nebylo zrovna záviděníhodné, se nakonec vyplatilo. Třetí hodina odpolední přinesla dlouho očekávané oznámení. „Rekord byl ve tři hodiny odpoledne vytvořen. Sto kilo fritovaných sednických párků bylo spojeno v délce sto dvacet dva metrů a vznikla tak nejdelší Studénecká lajna,“ zněl výsledek, jehož vyhlášení vzbudilo radostný úsměv nejen na tvářích pořadatelů, ale také všech přihlížejících. Rekordní Studénecká párková lajna byla zapsána do České knihy rekordů, jelikož pokusu o vytvoření byl přítomen také rozhodčí z Agentury Dobrý den, jež spolupracuje s Muzeem rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Sto kilo fritovaných párků nepřišlo v niveč. O jejich konzumaci se postarali studénečtí občané. Tím, že si rekordní párky koupili přispěli na vylepšení místních mateřských škol „Výtěžek za prodej párků byl totiž věnován dětem z mateřských škol ve Studénce. Finanční dar si v sobotu osobně si převzala ředitelka Pavla Honová,“ uvedla Eva Fabiánová, jež se rekordu zúčastnila.

Více o rekordech na Novojičínsku se dočtete v úterním Regionu.