„Měli jsme ji doma krátce, pouze devět dnů. S tím, že to měl být začátek pro naši farmu, protože plánujeme agroturistiku a lamy máme rádi. Chceme je mít i pro terapeutické účely,“ vysvětlují Lada Sadilová a Tomáš Omelka, kteří od loňského prosince žijí na samotě v mankovické lokalitě Na Rybníkách.

Čikitě udělali ohradu mezi domem a někdejší hrází v místech, kde se to prý doslova hemží divokou zvěří. „Něco ji mohlo polekat, liška nebo pes,“ domnívají se chovatelé. Lama se jim ztratila v noci z neděle na pondělí, předtím narážela do latěk v oplocení tak dlouho, až povolila branka zajištěná na západku.

Hejtman Jan Krkoška, 19. března 2024, Krnov.
Jan Krkoška rezignoval na funkci hejtmana MS kraje a končí v hnutí ANO

„Podle stop známe je přibližný směr, kde mohla utéct,“ shodují se Lada s Tomášem a ukazují západním směrem k dálnici D1. V okolí je spousta houštin a křovin, ale exotického zvířete si mohl někdo všimnout. Lama prý dokáže v tuzemské přírodě přežít, jen se potřebuje přidružit k nějakému stádu.

„Pro nás může být dobrá zpráva, jestli ji někdo uviděl,“ vzkazují chovatelé. Zprávy o Čikitě uvítají na telefonním čísle 739 617 628.