Město Kopřivnice si v loňském roce pořídilo své vlastní logo za částku 260 tisíc korun. Připojil se také Štramberk, jehož logo za pět tisíc korun bude doprovázet letošní 650. výročí povýšení osady na město. Přesně stejnou částku, tedy pět tisíc korun, nabízí Lašská brána Beskyd tomu, kdo navrhne logo pro tuto turistickou destinaci.

Tři města a jedna obec se spolu ukryli pod hlavičku oblasti zvané Lašská brána Beskyd. Aby byla jejich kooperace jednotná i vizuálně, hledají vhodné logo, které by v dalších letech charakterizovalo celou tuto turisticky zajímavou oblast. „Proto oslovujeme všechny zájemce z řad grafiků, výtvarníků a lidí, kterým nechybí kreativita. Pokud mají nějaký nápad, jak by mělo logo vypadat, ať nám jej zašlou,“ vybídla tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Turistická destinace Lašská brána Beskyd v současnosti jistým logem disponuje. Podle manažera této lokality Lukáše Filipa to však není to pravé ořechové. „Stávající logo není sjednocené, není to přímo logo a lidem se podle ohlasů ani příliš nelíbí, tak chceme zkusit udělat soutěž pro veřejnost. Lidé jsou hodně soutěživí, tak mají možnost. A uvidíme, jestli se mezi příchozími návrhy neobjeví i něco, co se bude líbit všem,“ uvedl Filip. Podle jeho slov nechtějí soutěž násilně lámat přes koleno. „Prostě uvidíme, co přijde za návrhy. Nehledáme mermomocí logo, chceme dát lidem příležitost zasoutěžit si. Jestli z toho vzejde logo, které se bude líbit všem, tak to bude fajn,“ vysvětlil manažer Filip s tím, že v úvahu přichází i varianta, že ze soutěže nevznikne žádné logo. „Pokud se nám nebude nic líbit, tak je i v pravidlech, že bude soutěž zrušena. Nechceme za každou cenu něco vybrat,“ dodal.

Inspiraci k výrobě loga, za které je vypsána odměna pět tisíc korun, mohou zájemci najít na adrese www.lasska-brana.cz nebo při osobní návštěvě tohoto regionu. „Určitým vodítkem pro všechny tvůrce loga by mohly být i výsledky ankety, která proběhla na veletrhu Regiontour. Tady návštěvníci volili, který z vybraných symbolů Lašské brány považují za nejvýznamnější,“ nastínila jednu z možností mluvčí Petříčková. Jedním dechem zároveň připomněla, že vítězství si z ankety odnesly Štramberské uši, v těsném závěsu za nimi pak štramberská Trúba, Technické muzeum Tatra a hrad Hukvaldy.

Nové logo bude reprezentovat Lašskou bránu Beskyd na všech materiálech. Zájemci mohou své návrhy zasílat do 30. dubna 2009 na adresu Město Kopřivnice, Lukáš Filip, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice. O případném vítězi a novém logu pak rozhodnou jednak zástupci jednotlivých měst, ale podle manažera Lukáše Filipa bude mít slovo i odborník.