Závod v Mořkově se koná pod záštitou místního rodáka a bývalého reprezentanta ČR v maratonu Saši Neuwirtha. Loňský jubilejní 10. ročník se pořadatelé snažili zatraktivnit tím, že trať závodu tvořily čtyři okruhy v obci, což přilákalo poměrně velký divácký zájem. Na druhé straně však bylo nutností zajistit širokou síť pořadatelů a i to byl jeden z motivačních prvků, že se letos organizátoři rozhodli pozměnit trať hlavního závodu.

Start letošního Mořkovského zajíce je na programu tuto sobotu v 9.30 hodin nad mořkovským vlakovým nádražím. Prezentace bude probíhat od 8.15 do 9.10 v klubovně víceúčelového sportovního hřiště TJ Mořkov a startovní činí 100 Kč.

Trať desetikilometrového závodu povede po lesní asfaltové cestě. „Po pěti kilometrech se odbočí vpravo a v Hostašovicích poběží závodníci po cyklostezce až do Mořkova. Zde se u bývalého vlakového nádraží napojí na silnici II/483 mezi Hodslavicemi a Mořkovem. Cíl bude v areálu víceúčelového sportovního hřiště TJ Mořkov. Kdo si netroufne zaběhnout deset kilometrů, může si prověřit kondici na tříkilometrové trati,“ informoval jeden z hlavních organizátorů závodu a předseda Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Jiří Harašta.

Ilustrační foto
Děti ve Frenštátě se na chvíli promění v neurony
Ilustrační foto.
Štramberský Jasoň 2: velké plány a celkem jedenáct tras

Součástí běžecké soboty je také dětský závod Mořkovský zajíček, který se vrátí na původní místo konání z předloňského roku do areálu víceúčelového sportovního hřiště v Mořkove. Závody dětí začnou v 11 hodin a nabídnou celkem sedm kategorií. Všechny děti, které poběží, obdrží sladkou odměnu a pro děti i dospělé bude v areálu hřiště připraven doprovodný program.

Celkový vítězi Lašské běžecké ligy v roce 2017 se stali Ondřej Dobiáš z Kopřivnice a Adéla Esentierová z Baláž Extréme Team Ostrava.

LAŠSKÁ BĚŽECKÁ LIGA 2018 – 25. ROČNÍK1. Mořkovský zajíc – sobota 10. března – 11. ročník
2. Běh na Červený kámen – středa 4. dubna – 25. ročník
3. Běh na rozhlednu Bílá hora – středa 25. dubna – 8. ročník
4. Štramberská desítka – neděle 20. května – 38. ročník
5. Běh oborou – sobota 18. srpna – 20. ročník
6. Běh Novojičínským parkem – pátek 28. září – 12. ročník
7. Rybský trhák – sobota 13. října – 6. ročník
8. Kolem koupaliště – sobota 17. listopadu – 10. ročník

Šumperští hokejisté v předkole play-off proti Kopřivnici -třetí zápas
Šumperk doma opět nezaváhal! Tatra se v pátek pokusí vyrovnat