Stezku, kterou zdobí grafické tabule, se město Kopřivnice rozhodlo v letošním roce zmodernizovat. Čeká ji tak nejen menší změna v dosavadní trase, ale zejména nová grafika již zmíněných informačních tabulí. „Grafika tabulí na trase stezky již bohužel neodpovídá současným trendům. Obrázky jsou malé, vybledlé a ztrácejí se v příliš dlouhých textech. Navíc některé informace dokonce časem pozbyly platnost," uvedla Veronika Křístková z odboru životního prostředí, která má aktualizaci stezky na starost, s tím, že cílem projektu, na nějž se městu podařilo získat finanční podporu z Moravskoslezského kraje, je tento stav změnit a panely naučné stezky obsahově i graficky zatraktivnit.

Zajímavostí, která bude výrobě nových tabulí předcházet, je skutečnost, že radnice nenechá město a jeho okolí nafotit profesionálem, ale chce využít schopností a znalostí svých obyvatel. Proto byla vyhlášena fotografická soutěž, díky níž se do projektu může zapojit široká veřejnost.

„Soutěž je určena fotografům všech věkových kategorií, kteří v Kopřivnici žijí nebo studují. Jejich úkolem je kreativním, tvůrčím a originálním způsobem zachytit živé či neživé krásy Kopřivnice a okolí. Nejzajímavější snímky budou použity na nových informačních panelech Lašské naučné stezky a autoři tří nejlepších fotografií v každé kategorii budou navíc odměněni pěknými dárky," shrnula Veronika Křístková s tím, že aktuální i historické snímky pamětihodností či přírodních scenerií mohou soutěžící doručit osobně, poštou nebo e-mailem nejpozději 16. června.

Kromě nových tabulí čekají stezku také drobné úpravy trasy. „Přesunutím dvou zastavení bychom chtěli stezku zjednodušit, zpřehlednit a zároveň návštěvníky upozornit na nedávno obnovenou Bezručovu vyhlídku," doplnila pracovnice odboru životního prostředí. Předpokládané náklady na realizaci projektu činí zhruba 140 tisíc korun, přičemž téměř stotisícovou dotaci poskytl Kopřivnici Moravskoslezský kraj. Slavnostní otevření aktualizované stezky a vyhlášení vítězů fotografické soutěže je plánováno na říjen letošního roku.