Každý návštěvník obdrží v recepci v běžné otevírací době vstupenku za 0 korun a může si prohlédnout nejen největší sousoší u nás vyrobené 3D tiskem, Laudona na koni, ale také se seznámit s procesem výroby klobouků.

Vedoucí Návštěvnického centra Radka Bobková uvedla, že vícečetné skupiny návštěvníků si mohou v případě zájmu dopředu objednat workshop.

Na něm uvidí tvarování pokrývek hlavy a lisování minikloboučků na funkčních strojích. Malý polotovar si každý může koupit, dozdobit a odnést si tak originální suvenýr. V expozici klobouků je 3D digitální zkoušírnu klobouků, čepic a doplňků, fotografii lze následně přes webkamerový program zaslat elektronickou poštou jako pozdrav přátelům.

Panoramatická Stezka Valaška pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech dne 18. února 2020.
Potvrzeno! Toto je kompletní přehled míst, kam mohou turisté v kraji zdarma!

Objednat se je možno na webových stránkách www.icnj.cz. Návštěvnické centrum sídlí na Masarykově náměstí v domě, kde v roce 1790 zemřel generál Laudon. Proto zde byla vytvořena expozice mapující život, historické období, ve kterém žil, a vojenské úspěchy slavného vojevůdce.

Součástí stálé výstavy unikátní dioráma bitvy u Domašova, v modelu bity je 450 cínových pěšáků, 60 jízdních vozů, desítky stromů, kanónů a koní.

Stezka Valaška, 5. září 2020.
PODÍVEJTE SE: Na památky zdarma vyrazily davy. Stezka Valaška trhla rekord!