Dostatek sněhu, vytrvalý mráz, azurová obloha. Naprosto ideální podmínky pro milovníky zimních sportů panují na Novojičínsku i v jeho okolí.

Půl metru sněhu leží na Pustevnách, kde jsou k dispozici vleky na sjezdovkách Pod Šumnou a Lokomotiva. Také je v celé délce sjízdná oblíbená pětikilometrová trasa Knížecí vedoucí z beskydského sedla až k Ráztoce v Trojanovicích. Kdo se spokojí s nenáročným terénem, může navštívit i menší střediska. Již několik dní je například v provozu areál v obci Rybí, kde loni přišli lyžaři zkrátka.

„Svah jsme zasněžili, ale po třech dnech přišla taková obleva, že bylo po sněhu," připomněl místní vlekař. Nyní je zde však situace mnohem lepší.

Večerní lyžování

Na Polďáku, jak se místní svah nazývá, se lyžuje každý všední den v podvečer a o víkendu po celý den ve tříhodinových intervalech (9 až 12 hodin, 13 až 16 hodin, 16.30 až 19.30 hodin). Perfektní stav sjezdovky hlásí také lyžařský areál Svinec v Novém Jičíně (40 až 90 cm) i Červený kámen v Kopřivnici. Na obou místech je i večerní lyžování.

Kdo vyrazí na sjezdovky do Beskyd, má jistotu perfektního lyžování. Ve Velkých Karlovicích ve Ski areálu Razula si aktuální podmínky nemohou vynachválit. Ve středisku jsou v provozu sjezdovky Razula a Horal, o víkendu bude mimořádně v provozu i sjezdovka Galik u hotelu Galik, kde si mohou zájemci vychutnat lyžování na kvalitně upraveném, výhradně přírodním sněhu.

„Zvláště hlavní sjezdovka Razula je v nejlepším stavu, jaký kdy pamatuji, což říkám opravdu bez nadsázky. Díky umělému zasněžování v kombinaci s dostatečným množstvím přírodního sněhu, stabilním teplotám i precizní práci našich rolbařů můžeme lyžařům v těchto dnech nabídnout vynikající zážitek z lyžování na kvalitním pevném podkladu bez ledových ploten a ve všední dny zatím navíc i bez front," láká na hory šéf Ski areálu Razula Luboš Sušila.

Podle předpovědi

„Podle předpovědi nás čeká o víkendu ideální počasí s teplotami bez extrémních mrazů a slunečnou oblohou. Teď by opravdu byl hřích nevyrazit k nám na lyže," dodává Luboš Sušila. Ideální podmínky nabízí nyní Velké Karlovice také běžkařům. Díky dostatečnému množství přírodního sněhu je v obci upraveno 40 kilometrů značených tras.

Pokladní Ski Bílá Petra Neumannová hodnotí dosavadní návštěvnost pozitivně. „Pokud to porovnáme s loňskou nebo předloňskou zimou, kdy nám počasí nepřálo, nemáme si na co stěžovat. O tomto víkendu navíc pořádáme závod pro veřejnost. Lyžování si užijí i náročnější jedinci, neboť přírodní a technický sníh má velmi dobrou kvalitu," sdělila Deníku Petra Neumannová.