Krabice od bot byly plné dárků pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin a pracovnicím odboru je předala koordinátorka lesní školky v Trojanovicích Iveta Machulová. Společně se tak zapojily do akce Krabice od bot, aneb děti darují dětem k Vánocům 2017. „Sociální pracovnice dárky předávají konkrétním dětem v průběhu tohoto týdne,“ sdělila tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm Iva Vašendová.

„V naší lesní školce jsme se společně s dětmi a jejich rodiči rozhodli, že bychom rádi věnovali dárky dětem přímo z našeho blízkého okolí. Proto jsme se obrátili na odbor sociálních věcí Městského úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm, aby nám s tím pomohli,“ uvedla Iveta Machulová a dodala, že děti ve školce naplnily prázdnou krabici dárky dle vlastního uvážení a po poradě se svými rodiči.

Na obdarované tak čekají různé hračky, mobilní telefon, výtvarné potřeby či oblečení. „Dárky jsme mohli dětem více připravit takzvaně na míru. Znali jsme počet obdarovaných dětí, jejich věk, jestli se jedná o dívku nebo chlapce a někdy i křestní jméno,“ doplnila Iveta Machulová.

Záštitu nad projektem mají Diakonie Českobratrské církve evangelické a Českobratrská církev evangelická.