Zítra odpoledne pořádá Drakiádu například kulturní komise a komise životního prostředí obce Závišice.

Sraz všech účastníků bude v 15 hodin na zahradě pohostinství U Kremlů a odtud se všichni, s barevnými draky v rukou, vydají na nedaleký kopec. Nejpovedenější a také nejlépe létající draci získají patřičnou odměnu. Pořadatelé nabádají návštěvníky, ať si s sebou nezapomenou vzít také hrníčky, aby se v chladném počasí mohli zahřát čajem, nebo v případě dospělých třeba svařákem.

Další sobotní akcí s vypouštěním draků je Drakiáda v Hodslavicích, jež odstartuje ve 14 hodin na kopci za fotbalovým hřištěm. „Přijďte si zasoutěžit o nejhezčího vyrobeného draka, o nejvytrvalejšího letce a draka vozemboucha," lákají pořadatelé s tím, že pro účastníky budou připraveny také ceny ve formě sladkostí.

O den později, v neděli 23. října, vylétnou draci na oblohu také o několik kilometrů dále, ve Výškovicích, místní části Bílovce. Akce nazvaná Výškovické dračení se uskuteční na tamním hřišti od 15 hodin. Chybět nebudou ani soutěže v kategoriích krasavec, letec a vozembouch a všechny děti se mohou těšit také na sladkou odměnu. V případě deště anebo bezvětří se akce nekoná. (ire)