Nové prostory kopřivnického promítání pod širým nebem mají prozaický důvod. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že za změnou stojí rušení nočního klidu poblíž centra města v době promítání nebo současný neutišený stav házenkářského hřiště, kde se letní kino v několika posledních letech odehrávalo, není tomu tak.

Důvodem přesunu je komfort diváků. „Promítání pod širým nebem se nově uskuteční v prostorách kopřivnického koupaliště, respektive na přilehlé louce. Důvody jsou prosté, louka, kde se dá natáhnout deka a lehnout si, nám přijde mnohem pohodlnější než beton na Házeňáku," vysvětlila důvod přesunu vedoucí kopřivnického kina Michaela Sekerášová.

Změna čeká i na termín kopřivnického letňáku. Milovníci filmů už nebudou muset čekat na konec srpna, ale na své si přijdou již v polovině měsíce. „Promítat se bude od 16. do 22. srpna," hlásají plakáty, jež zvou na velmi zajímavý program. Jsou již zveřejněny i konkrétní filmy, které si pro promítání pod širým nebem pracovníci kopřivnického kina připravili.

Lidé se mohou těšit na trháky, které v loňském nebo letošním roce zaplnily sedačky kamenných kin do posledního místa, ale i na snímky méně známé a dokonce i jednu novinku.

„Začínáme nejúspěšnějším českým filmem loňského roku, Něžnými vlnami. Další večer bude patřit pokračování Troškovým Babovřeskám, Příběhu kmotra, Křídlům Vánoc a dalším. Úplnou novinkou pak bude pohádka Zdeňka Trošky Tři bratři, kterou odvysíláme ve čtvrtek 21. srpna," prozradila vedoucí kina.

Vstupné jako lákadlo

Začátek promítání je stanoven na tři čtvrtě na devět a cena vstupného na kopřivnický letňák je více než příznivá, padesát korun. Ostatně právě cenu vstupenek vidí pořadatelé jako velké lákadlo.

„Například na snímek Pojedeme k moři, který budeme také promítat, se za sto korun moc lidí podívat nepřišlo. Když ale bude vstup stát padesát korun a promítat se bude venku, očekáváme větší zájem. Nemluvě o trhácích, jakými byly například Něžné vlny," dodala na závěr vedoucí kina.

Letní kina jsou v plném proudu také v jiných obcích a městech Novojičínska. Namátkou se promítá ve Frenštátě pod Radhoštěm, Fulneku, Bílovci nebo Velkých Albrechticích, kde si lidé mohou vybrat film, který se bude promítat, a letní kino se chystá také v Novém Jičíně a v Příboře. Tam dorazí kinematograf bratří Čadíků, a to už v neděli 10. srpna.