Novinka je vítězným projektem pátého ročníku výzvy Projekty pro Nový Jičín, na který město vyčlenilo 400 tisíc korun. Obyvatelé a zástupci různých spolků mohli předložit své návrhy na zlepšení života a pak hlasováním rozhodnout, který bude financován z takzvaného participativního rozpočtu.

Z pěti předložených projektů se do finále dostaly čtyři. Veřejné hřiště – agility park získalo s přehledem nejvíce hlasů. Na druhém místě skončil projekt Soptíkova herna ve Straníku. Tyto dva projekty radní navrhli k realizaci.

Ilustrační foto.
Tipy na víkend v celém kraji: na Novojičínsku koncerty, oslava hasičů a další

Za nápadem psího hřiště stojí Radim Mohler. „Přemýšlel jsem nad tím dva tři roky, potom přišel covid… No, a potom jsme si pořídili pejska a projekt byl na světě,“ říká Radim Mohler.

Překážky, lavice a další prvky dodala firma Dog production z Brna. „Překážky jsou záměrně udělané tak, aby byly pro pejsky bezpečné. Například skokové překážky, které tam jsou, tak jsou nízké, že vyhovují i malým plemenům,“ pokračuje Radim Mohler.

Přechod pro chodce na Revoluční ulici v Novém Jičíně.
VIDEO: Nový Jičín má dva nebezpečné přechody. Kde si dávat pozor

Na psím hřišti jsou k dispozici tři jednoduché skokové překážky vysoké 35 centimetrů, slalom, áčko, kladina, stůl a houpačka. Je tu také lavička a odpadkový koš. „Za zmínku určitě stojí, že součástí agility parku je psí záchod, který je první v Novém Jičíně, možná i na Novojičínsku. Je to vymyšlené tak, že pejsci vlastně přečurávají sami sebe, když značkují, takže neočurávají překážky,“ dodává Radim Mohler s tím, že u označeného psího záchodu je také schránka se sáčky na psí exkrementy.

První psí hřiště mnoho chovatelů vítá. Svědčí o tom reakce na sociálních sítích. „Je to varianta pro pejskaře a agility baví prakticky každého psa, který na to není moc starý,“ uzavírá Radim Mohler.