Druhý Lichnov leží mezi Frenštátem, Kopřivnicí a Štramberkem. Účastníky Lichnovských slavností společně pozdravili starostka domácího hostitelského Lichnova Marta Otisková a starosta přespolního Lichnova Josef Šimíček.

Na čtvrtý ročník Lichnovských slavností zavítalo přes tisíc lidí, kteří zaplnili fotbalový stadion. Nejmladší návštěvníky kromě programu Lichnovských slavností lákaly kolotoče a skákací hrad, dospělé zase stánky s občerstvením. V úvodu se představili pejsci - členové oddílu Agility Opava. Ti předvádělii na dráze se svými páníčky v tropickém vedru neuvěřitelné kousky.

Programu na jevišti zahájil imitátor Michaela Jacksona, který svými přesnými tanečními kreacemi v publiku vyvolal pocit, že do Lichnova přijel skutečný král popu. V Lichnově se kolem Jacksonova dvojníka točily desítky místních dětí, ale žádné z nich při tomto setkání neutrpělo újmu, takže jinak důslednému imitátorovi soudní procesy nehrozí.

Na podiu ho vystřídal další imitátor, který bavil návštěvníky hlasy známých politiků a herců. Poté na pódium přišel opravdový chlap. Tím byl Jan Kubík, mistr Evropy v kulturistice. Jeho exhibice přilákala nejen ženy. Borec sklidil za svoji sestavu velký obdiv, přestože podle odborníků na kulturistiku právě nebyl ve vrcholné soutěžní formě. Po kulturistovi vystoupil fakír s mistrovskými ohnivými triky, a v tajemné atmosféře pokračovala dvojice mágů - iluzionistů. Vrcholem odpoledního programu byl Abba revival, kterou v podvečer vystřídala cimbálová muzika z Ostravy. Noční program na lichnovském hřišti tvořila zábava s Dost dobrou kapelou a ohňová show.