Lidé, kteří cestovali přes Jakubčovoice ve směru na Vítkov a nastupovali nebo vystupovali nedaleko mostu přes Odru, si donedávna „užívali své.“ To, že se k zastávce dostávali přes nánosy bláta, bylo to nejmenší. Na autobus čekali prakticky na krajnici a riskovali, že je přibere některé z mnoha projíždějících aut, zejména těch nákladních, z nichž většina mířila do nedalekého kamenolomu.

Od pondělí 7. listopadu je vše jinak. Starostka Jakubčovic nad Odrou Zdeňka Ambrožová, společně s náměstkem krajského hejtmana pro dopravu Miroslavem Novákem, přestřižením pásky oficiálně uvedla v provoz novou autobusovou zastávku. Ta stojí asi o padesát metrů nad tou původní a má také záliv pro autobus. K zastávce lidé dojdou po novém chodníku, který má 275 metrů, dalších 88 metrů starého chodníku nechala obec zrekonstruovat.

„Žádali jsme o dotaci Fond dopravní infrastruktury, už třetím rokem. Podstatné je to, že nám přispěl téměř polovinou krajský úřad Moravskoslezského kraje,“ uvedla starostka Ambrožová a upřesnila, že kraj přispěl částkou 1,7 milionu korun, zmíněný Státní fond životního prostředí dal dotaci o sto tisíc korun nižší a zbytek celkových nákladů, které činily 3,6 milionu korun, pomohla uhradit firma Eurovia, která provozuje kamenolom.

„Naše obec tak ušetřila finanční prostředky, které potřebuje na další akce, a to dost velké,“ pokračovala starostka a jako příklad uvedla silnici třetí třídy, pod kterou ujíždí svah. Rozpočet na opravu činí dva miliony korun. „Takže jsme rádi, že jsme ty prostředky dostali a ušetřené peníze můžeme použít na toto,“ poznamenala Ambrožová.

Její řeč po celou dobu přerušoval hluk z projíždějících automobilů, čímž jako by řidiči nevědomky podpořili nutnost zastávky se zálivem pro autobus.

Náměstek krajského hejtmana Miroslav Novák a další přítomní se pak prošli po obci a zašli na malé občerstvení do místního Hostince U Zvoničky. Novák pro Novojičínský deník uvedl, že kraj si uvědomuje, že jsou místa, která na komunikacích druhých a třetích tříd působí obyvatelům problémy. „Někdy je to dokonce na jedničkách,“ upozornil Novák a doplnil, že podobnou akci, jako v Jakubčovicích nad Odrou, letos s přispěním dotace z krajského rozpočtu realizovala obec Hrabyně na Opavsku. „Jsou místa, která si to zaslouží. A ty obce, které mají rozpočet několik málo milionů korun, by to nebyly schopné udělat,“ uzavřel náměstek hejtmana.