Soutěž vyhraje město, kterému se podaří nasbírat největší počet baterií na jednoho úředníka. V každém městě si vybrali úředníci projekt, který by po případné výhře finančně podpořili.

Ve Frenštátě pd Radhoštěm chtějí podpořit desetiletou Elišku, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Ve Fulneku mají v plánu zlepšit léčbu ran u pacientů Mobilního hospice Strom života. Sociálně terapeutické dílny Slezské diakonie v ulici Školní by podpořili v Kopřivnici. 

Novojičínští zastupitelé by případnou výhru věnovali na výstavbu dětského hřiště u azylových domů, v Odrách chtějí podpořit jednoho ze svých občanů s amputovanou nohou, koupí elektrického vozíčku a projektem příborských zastupitelů je vycházková trasa kolem řeky Lubiny.

Soutěž organizuje nezisková společnost Ecobat společně s Moravskoslezským krajem a jejím cílem je zvýšit množství baterií předávaných k recyklaci. Celkem se do soutěže přihlásilo v Moravskoslezském kraji 22 magistrátů nebo městských úřadů. Organizátoři akce pak vyberou tři, které mohou finanční částkou podpořit své projekty. 

Lucie Syrovatková