Radnice chce pomoci hlavně nemocným, handicapovaným nebo seniorům, kteří díky tomu budou moci zůstat doma ve svém přirozeném prostředí. Místostarosta Stanislav Šimíček sdělil, že poradce poskytne lidem, kteří se rozhodli pečovat o své blízké doma, komplexní poradenství. Zároveň jim poradí na jakou pomoc a sociální podporu mají nárok a kde o ně zažádat.

„Zaměstnanec města je seznámí s možnostmi využít dostupné sociální služby a s dalšími aktivitami, které město pro podporu rodinných pečujících připravuje. To pomůže zvláště začínajícím pečujícím lépe se zorientovat v nové situaci,“ doplnil Stanislav Šimíček. Lidé kteří pečují o své blízké, pociťují značnou zátěž, která je náročná jak psychicky, fyzicky tak finančně.

Vedoucí odboru sociálních věcí Lenka Galiová uvedla, že poradce bude radit nejen lidem z Kopřivnice, ale i z obcí a měst spadajících pod Kopřivnici. Radu obdrží zájemci nejen na odboru sociálních věcí, ale mohou si domluvit schůzku i u sebe doma. „Schůzku lze sjednat telefonicky či elektronicky. Všechny potřebné informace zájemci najdou i na webových stránkách Kopřivnice v sekci sociální oblast v záložce pro pečující,“ upřesnila Lenka Galiová.

Lucie Syrovatková