Už ve středu tam měly pohřeb dvě malé děti, které rovněž zemřely při tomto neštěstí - více zde.

Podle nejpravděpodobnější verze, s níž pracuje policie, výbuch úmyslně způsobil problémový nájemník Antonín Blažek. Včetně něj zahynulo šest lidí a dalších 11 utrpělo zranění, mezi nimi i jeden dobrovolný hasič. Tři zranění stále leží ve vážném stavu v popáleninovém centru Fakultní nemocnice v Ostravě, nejhůř z nich je na tom žena s popáleninami na 90 procentech těla. Třípatrový dům se šesti byty výbuch a následný požár kompletně zničily.

Rodina pravděpodobného viníka Blažka se rozhodla, že jeho ostatky nechá zpopelnit bez obřadu. Náklady zaplatí. Ještě před pár dny se proslýchalo, že se svého příbuzného zřekne a nezařídí ani pohřeb. „Tělo už bylo na přání manželky ve čtvrtek převezeno z Ostravy-Poruby do ostravského krematoria," řekl dnes majitel frenštátské pohřební služby Karel Reček. Pracovnice krematoriařekla, že tělo teprve bude zpopelněno. Popel si pak manželka vyzvedne.

V neděli od 15:00 se na frenštátském náměstí uskuteční ekumenická bohoslužba za oběti neštěstí. Na setkání vystoupí Věžní hudba Základní umělecké školy a pěvecký sbor frenštátského gymnázia Garrendo.

Více než 15 milionů

Do veřejné sbírky na pomoc obyvatelům domu už lidé, obce i firmy přispěli více než 15 miliony korun. Přes 14,5 milionu poslali na účet, více než 700.000 korun lidé vhodili do pokladničky na obecním úřadě. Frenštátští zastupitelé chtějí do tří týdnů rozhodnout, jak vybrané peníze rozdělí. Krajští radní tento týden rozhodli, že na pomoc lidem, kteří výbuch přežili, dají více než milion korun.

Trosky domu rozebírá specializovaná firma. Postupuje pomalu a opatrně, protože zničená budova má společnou stěnu se sousedním domem. Jeho obyvatelé se kvůli tomu zatím nemohli vrátit do svých domovů, od neštěstí přebývají u svých příbuzných a známých. Práce postupují pomaleji, než se čekalo, a demolice domu se protáhne nejméně do příštího týdne.