Ve městech na Novojičínsku se rozzáří obloha nejdříve ve Fulneku. Tam začne ohňostroj na náměstí Komenského úterý 31. prosince ve 20 hodin. Půlnoční tradici dodržují léta v Příboře, kde i letos vyletí první petardy v Městském parku do vzduchu přesně ve 24 hodin.

V dalších městech už se bude slavit příchod nového roku. Město Kopřivnice a kulturní dům zvou obyvatele ve středu 1. ledna na prostranství před kulturním domem, kde vše zahájí laser show v 15.50 hodin, od 16 hodin vystoupí kapela Kámo a kdo nestihl laser show poprvé, může ji zhlédnout v 17 hodin.

Na novoroční přípitek zve také vedení města Bílovce. Uskuteční se před radnicí na Slezském náměstí v 16 hodin. „Skleničky s sebou,“ upozorňují členové vedení města.

Novoroční ohňostroj uvidí odpoledne také obyvatele a návštěvníci Frenštátu pod Radhoštěm. Setkání na náměstí Míru začíná v 16.30 hodin, podávat se bude starostovský punč, starosta promluví při společném přípitku. V 17 hodin začne ohňostroj s hudebním doprovodem. Tradicí již je novoroční ohňostroj v Novém Jičíně na Masarykově náměstí a nejinak je tomu i letos. Začne v 18 hodin.

V obcích se začnou loučit se starým rokem nejdříve v Kujavách. Tam se již několik let schází 31. prosince starostka obce s obyvateli před obecním úřadem. Podává se něco na zahřátí a v 17 hodin začne ohňostroj. Setkání obyvatel, kteří se chtějí jen tak sejít, podat si ruce a popřát v novém roce jen to dobré, organizují každoročně členové rady obce ve Starém Jičíně na náměstí. Akce nazvaná Silvestrovský čaj začne v 18 hodin.

Již popáté se uskuteční setkání obyvatel s místním starostou a jeho manželkou na návsi v Hostašovicích. Setkání začne v 23 hodin a skončí hodinu po půlnoci.

Novoroční přípitek s ohňostrojem se stává tradicí také v Bílově. Uskuteční se 15 minut po silvestrovské půlnoci u fotbalového hřiště. Živo bude 1. ledna od 16 hodin v Závišicích na zahradě Pohostinství U Kremlů. Účastníci tradičního Novoročního setkání k přivítání nového roku se mohou těšit na živou hudbu, špekáčky, svařák, dětský punč a ohňostroj. Ve stejnou dobu se bude konat novoroční ohňostroj také v Ženklavě na výletišti. Také tam jsou zajištěné hudba a občerstvení.

Nový rok přivítají společně rovněž v Rybím na prostranství před obecním úřadem od 16.30 hodin. Kromě malého ohňostroje čeká příchozí novoroční přípitek. „Nezapomeňte si s sebou vzít hrníčky,“ nabádá vedení obce.

Také v Bartošovicích si lidé zvykli na novoroční ohňostroj. Ten se koná 1.ledna od 17 hodin na fotbalovém hřišti. O půl hodiny později se mohou radovat z příchodu nového roku při ohňostroji obyvatelé a návštěvníci Kateřinic. Setkání se uskuteční na hřišti TJ Sokol Kateřinice.