VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé v Děrném mají obavy, že město zavře kulturák

Fulnek-Děrné - Kulturní dům vDěrném, místní části Fulneku se vsoučasné době jeví jako jeden zpalčivých problémů fulnecké radnice. Provoz objektu město stojí velké peníze, které již město nehodlá platit.

29.1.2009
SDÍLEJ:

Kulturní dům v Děrném je v současné době téměř nevyužívaný s výjimkou restaurace. Město to chce řešit.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Polemika o dalším osudu Kulturního domu Děrné se rozpoutala na prosincovém zasedání zastupitelstva ve Fulneku. Tehdy na zasedání vystoupil zástupce osadního výboru Děrné Jiří Chrástek a dotazoval se na to, co město s kulturním domem zamýšlí. „V dědině se říká, že to chcete zavřít,“ uvedl Chrástek a apeloval na zastupitele i vedení města, aby nepřipustili uzavření kulturního domu.

Přitom ještě zhruba dva roky nazpátky byl děrenský kulturní dům jediným místem, kde obyvatelé Fulneku mohli pořádat plesy a jiné velké akce. Město totiž vlastní zařízení tohoto typu nemělo až do chvíle, kdy rekonstruovalo kino na víceúčelové Městské kulturní centrum.

Sál Kulturního domu v Děrném tak začal být přítěží. „Proběhnou tam za rok tak dvě akce. Potom je to zavřené občas je tam nějaká pohřební hostina a to je všechno. A náklady energie se tam musí platit celý rok. Hlavně přes zimu se to musí alespoň temperovat,“ naznačil Josef Dubec, starosta Fulneku, důvody, proč se město děrenským zařízením začalo zabývat. Přitom přiznal, že sám bydlí v Děrném a již si své kvůli tomu vyslechl.

O zařízení nedávno jednala městská rada a odsouhlasila vyvěšení záměru na pronájem celého zařízení. „Hospoda je momentálně v pronájmu a funguje. My bychom to teď chtěli dát do pronájmu celé, včetně sálu. Ten objekt nutně potřebuje nějakou záchovnou údržbu,“ řekl starosta. Podle něj by asi bylo nejlepším řešením, kdyby objekt vzal do pronájmu nějaký podnikatel, který by do fungování zařízení vložil vlastní nápady. „Tím nemyslím, že by z toho měl být třeba sklad oděvů. Místní lidé to se tam namakali, mají k tomu vztah a je nám jasné, že toto by asi neprošlo. Ale chceme, aby pochopili, že my to nebudeme za každou cenu provozovat. Hledáme prostě cesty k využití,“ dodal Dubec s tím, že stavba vyžaduje poměrně značné energetické náklady. V době, kdy se stavěla v akci Z, totiž nikdo nepočítal s tím, že přijdou časy, kdy se bude hledat jakákoliv možnost úspor energií na vytápění a podobně. Město proto, zejména v současné době, kdy se do hospodaření promítá i celosvětová krize, chce další případné fungování Kulturního domu v Děrném řešit.

Autor: Ivan Pavelek

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení