Koprojekty jsou projekty navržené občany města, kteří mají nápad na zkvalitnění života nebo zvelebení veřejného prostoru v Kopřivnici či místních částech. V předchozích letech se tímto způsobem realizovalo dětské hřiště na Koreji, došlo k rekonstrukci skateparku, instalovaly se terénní skluzavky na Severu a před několika dny se otevřelo také dětské hřiště ve vnitrobloku na ulici Kadláčkově. Zatímco zpočátku bylo v participativním rozpočtu vyčleněno 500 tisíc korun a vloni 600 tisíc korun, letos je to rovný milion.

Popelnice. Ilustrační foto.
Kopřivnice rozdává další popelnice na plasty a kovy

Radnice obdržela pět návrhů, které během prázdnin prošly formální kontrolou a posouzením dotčených subjektů a odborů městského úřadu. „Sešlo se nám sice méně projektů než v předchozích letech, ale zato jsou všechny velice kvalitní a splňují veškeré náležitosti. Do celoměstského hlasování postupuje všech pět předložených návrhů,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Ivana Holubová.

Letos mohou lidé svými hlasy podpořit vytvoření odpočinkového místa U Hurského, vybudování terapeutické a smyslové zahrady za Effathou, obnova dětského hřiště za Katolickým domem, pořízení čtyř uměleckých plastik do centra města nebo pokračování úprav hájíčku na ulici Pabla Nerudy.

S jednotlivými projekty se lze seznámit prostřednictvím videoklipů v místní kabelové televizi a na webu města,“ doplnila Ivana Holubová s tím, že hlasování bude opět probíhat přes aplikaci Mobilní rozhlas, a to až do 3. listopadu.