Úmrtí Karla Gotta vyvolalo v lidech mnoho vzpomínek i přesto, že Karel Gott na Novojičínsku koncertně nevystoupil minimálně v posledním čtvrtstoletí. Mnozí ho ale mohli vidět jinde.

Mladík, jehož jméno na jeho přání neuvádíme, měl možnost zpěváka vidět v roce 2013 na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Karel Gott se Zdenkem Zejdou, čtenářem Deníku, v Ga-Pa.„Bylo to neskutečné, bylo tam na něj více lidí, než potom, když vystupovala hlavní hvězda večera, Queens of the Stone Age. Nejlepší bylo, když začal zpívat Včelku Máju, tak s ním zpívali skoro všichni,“ vzpomíná mladík a ukazuje videa na nichž Karel Gott na festivalu zpívá píseň Trezor a Být stále mlád.

Několik vzkazů a vzpomínek se objevilo na facebookových stránkách Novojičínského deníku.

„Psal se rok 1987. Závod TATRA Kopřivnice slaví výročí, jako dárek pro spoluobčany a zaměstnance pozval do města Karla Gotta a jeho hosty s koncertním programem… já viděl pana Gotta přijíždět k zimnímu stadiónu - neuvěřitelný zážitek,“ sděluje pisatel se jménem Jiřík Marek.

Taneční centrum Relax Kopřivnice připojuje:

„Skvělý umělec, od dnešního dne má více lidí povědomí, že bůh je v nebi.“ Uživatel se jménem Zdenek Zejda přidává fotografii, na níž stojí s Karlem Gottem a píše: „Nezapomenutelný koncert ke znovuotevřeni Haus des Gastes, Wallgau, Ga-Pa. R.I.P.“

Josef Zajíček, vedoucí pěveckého oddělení v ZUŠ Nový Jičín a sbormistr pěveckého sboru Ondrášek, kterého Novojičínský deník oslovil, uvedl, že ve středu si v „hudebce“ pouštěli písně Karla Gotta asi půl hodiny.

„Potom jsme si o něm povídali. Já jsem jim říkal své postřehy, které jsem na něj měl, protože ho poslouchám do svých čtyř let a v podstatě jsem na něm vyrůstal,“ sděluje Josef Zajíček s tím, že Karel Gott určitě bude dál žít mezi lidmi prostřednictvím rádia a televize.