Stává se, že někteří školáci zůstanou na zastávce a do školy se dopraví se zpožděním. „Na zastávce v Polouvsí není autobus v poslední době schopen přepravit všechny cestující. Jsou případy, kdy na stanovišti zůstane i patnáct školáků,“ uvedl Josef Obšel, člen osadního výboru v Polouvsí. „Autobus je přeplněn do neúnosných rozměrů a cestování je pro lidi nedůstojné,“ doplnil Obšel.

Problém s autobusovou linkou, kterou zajišťuje společnost Connex Morava, potvrdil také ředitel Základní školy ve Starém Jičíně Antonín Kusák. „Stalo se nejednou, že děcka přijela kvůli přeplněnému autobusu až na třetí vyučovací hodinu. Povinností řidiče je pobrat všechny lidi na zastávce. Co když na zastávce zůstane žák prvního ročníku, který nemá řádný orientační smysl, a něco se mu stane? Kdo za něj ponese odpovědnost?“ tázal se ředitel školy s tím, že ideální by byl pro děti školní autobus. Také starosta Jeseníku nad Odrou Tomáš Machýček není se současnou situací s přepravou lidí spokojen. „Platíme za základní dopravní obslužnost. Povinností přepravce je zajistit transport všech osob,“ sdělil Machýček, který se s problémem obrátil na přepravce. „Pan Petr z Connexu přislíbil nápravu,“ dodal starosta. „S panem starostou jsme jednali. V současnosti hledáme řešení situace,“ uvedl Dalibor Petr, vedoucí obchodního oddělení novojičínské pobočky Connexu Morava. Varianty řešení, týkající se například posílení ranního spoje, však nechtěl konkretizovat.

„O tom problému vím. Jednou se stalo, že na zastávce zůstalo šest školáků, kteří se před naplněným autobusem otočili a šli pryč. Problémy jsou s touto linkou tak jednou za měsíc, kdy důchodci jedou například k lékaři. To je třeba o deset dospělých navíc, pak je to s místem v autobuse komplikovanější. Vím, že řidiči vyzývají lidi, aby se více posunuli,“ doplnil Karel Bezděk, vedoucí provozu novojičínské pobočky Connexu Morava. „Řidičů je málo a veškeré ranní spoje jsou vytížené. Snad obchodní oddělení najde řešení ke spokojenosti všech,“ dodal Bezděk.