Je pátek, krátce po poledni. Na dráze mošnovského letiště je připraveno asi z poloviny zaplněné třicetimístné letadlo Saab a čeká na povolení ke startu. Konečně můžeme k nebesům. Vrtule se točí na plné obrátky, cestujícím lehce zaléhá v uších, zapadají do sedaček. Letadlo se odlepuje od země, míří do německého Mnichova.

Nová pravidelná letecká linka má před sebou premiérový let. Stoupáme do výšky kolem šesti tisíc metrů, což dovoluje krásně pozorovat města a vesnice, které se pod námi rozprostírají jako na detailně propracované mapě. Výhled jen sem tam překryje mráček.

Netrvá to ani hodinu a půl, když piloti oznamují blížící se přistání. Saab dosedá na ranvej jednoho z největších evropských letišť, jako drobek mezi obry typu Boeing či Airbus si to štráduje po ploše ke svému místu určení.

Společnost si cení komfortu mnichovského letiště

Nová linka, která spojuje Ostravu s významnou metropolí a letištěm, ze kterého se dá létat dál do celého světa, má za sebou první úspěšný zářez.

„Počasí jsme měli krásné, atmosféra na palubě byla dobrá, doletěli jsme v pořádku,“ usmívá se pilot Marek Bača s tím, že nejsložitější na přistání na tak rušném letišti byla komunikace s vytíženou řídící věží.

Na letišti čeká na cestující přivítání, dostávají na památku perníková srdce s nápisem „First Flight, Job Air CCA, OCR – MUC, September 25“. A pak už je autobus odváží k obrovské letištní hale, jejíž součástí je malé náměstí nebo také restaurace s vlastním minipivovarem.
„Ceníme si přístupu mnichovského letiště. I když jsme malá společnost, tak se o nás starají nadstandardně. Mají tady nejpropracovanější marketing a služby, co znám,“ konstatuje Tomáš Skotnica, obchodní ředitel letecké společnosti Job Air – Central Connect Airlines, která linku začala provozovat.

Na Oktoberfest poletí mimořádné nedělní spoje

V pravidelném spojení do Mnichova vidí vhodné doplnění k lince Mošnov – Vídeň. Zatím bude nový spoj létat třikrát v týdnu tam a zpět, a to v pondělky, středy a pátky.

Tuto a příští neděli bude navíc přidán ještě jeden let navíc. Důvod? Mnichov žije Oktoberfestem, největším pivním svátkem na světě. Kdo by se na něj nechtěl podívat za hodinu a půl strávenou v letadle?